2.7 násobek životního minima

Nezaměstnanost a nemocenská – nárok na sociální dávky

Dobrý den, prosím, mám dotaz: Od listopadu 2019 jsem nezaměstnaná, je mi vyměřena podpora v nezaměstnanosti (je mi 52 let). V lednu 2020 jsem byla cca 10 dní v nemocnici, jsem tedy od 16. 1. 2020 na nemocenské (bohužel lékař mi zatím nedoporučil nemocenskou ukončit). V červenci mi byla vyplacena asi poslední dávka v nezaměstnanosti. […]

Zobrazit
 
 

Nárok na dávky – na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení?

Dobrý den, pokud nejsem vedena na úřadu práce, mám nárok na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Kdy nahlásit těhotenství na sociálce

Dobrý den, jsem samoživitelka v evidenci na ÚP a pobírám sociální dávky, na bydlení, přídavky na děti a hmotnou nouzi na živobytí, nyní jsem v 13týdnu těhotenství a nevím, kdy to mám na těchto úřadech nahlásit. Zda musím uvést přítele i když spolu nebydlíme a zda to nějak ovlivní můj nynější příjem. Bojím se, že […]

Zobrazit
 
 

Budu mít nárok na porodné a příspěvek na bydlení?

Dobrý den, Chtěla jsem se prosím zeptat. V únoru 2017 mám termín porodu a bohužel jsem musela jít na neschopenku. S otcem dítěte nežijeme ve společné domácnosti, ale bude uveden v rodném listě dítěte. Zajímalo by mě tedy, jestli budu mít nárok na porodné. V zaměstnání jsem brala cca 17 000-18 000 měsíčně, ale skoro […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné – samoživitelka určená soudem

Dobrý den, prosím o informaci, zda-li mám, nárok na porodné. 21  6. 2015 jsem porodila dceru, s otcem jsme nikdy nežili ve spol. domácnosti. 26. 10. 2015 jsem podala návrh na svěření do péče a stanovení výživného k příslušnému soudu a 8. 2. 2016 nabyl rozsudek právní moci. Podala jsem žádost o porodné (dle soc. […]

Zobrazit
 

Invalidní důchod jako započtený příjem

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se k započteným příjmům v rámci porodného započítává i sirotčí nebo invalidní důchod? Hraje nějakou roli to, je-li matka sama nezaopatřeným dítětem (studující, do 26 let věku)?

Zobrazit