Daňové přiznání 2024

Daňový bonus, daňové zvýhodnění na děti – příjem pro sociální dávky (příspěvek na bydlení, přídavky na dítě)

Dobrý den, požádala jsem prvně o příspěvek na bydlení a přídavky ne děti. Já jsem na mateřské dovolené, partner pracuje na klasický pracovní poměr. Partner uplatňuje daňové zvýhodnění na děti každý měsíc (máme 2 děti), což znamená, že měsíčně je součástí mzdy i částka 3 127,00 Kč. Dále je ve výplatě uveden daňový bonus, což […]

Zobrazit
 
 

Rozhodný příjem pro příspěvek na bydlení a daňový bonus na dítě

Dobrý den, v dubnu jsem dostala vrácený přeplatek na dani a větší část z toho byl daňový bonus na dítě. Počítá se to do příjmů, když si budu žádat o příspěvek na bydlení za 2. čtvrtletí tohoto roku? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Budou se mi vracet nějaké daně za rok 2021?

Dobrý den, mám dotaz ohledně daní za tento rok 2021. Od 7. 10. 2020 jsem byla na mateřské do 20.4 2021. Mateřskou jsem měla 13306 Kč. Od 1. 5. 2021 jsem na rodičáku kde pobírám 9375 Kč. A můj dotaz zní: Budou se mi vracet nějaké daně za rok 2021? Jinak slevu na dítě si […]

Zobrazit
 
 

Ošetřovné na dítě z důvodu uzavření školy a daňové přiznání

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se uvádí do daňového přiznání příjem za ošetřovné, když jsou uzavřené školy. Jestli ano, stačí výpis z účtu nebo přijde ještě nějaký výpis (např. jako je od zaměstnavatele výpis zdanitelných příjmů za rok …)? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Daňové přiznání po skončení zaměstnání během rodičovské

Dobrý den, chci se zeptat, jsem se synem na rodičovské dovolené, do poloviny srpna roku 2020 jsem byla zaměstnaná a dostala výpověď. Do toho období jde daňové přiznání za bývalým zaměstnavatelem? Chci se zeptat za kým se obrátit s daněmi za období druhá polovina srpna až do 31. 1. 2020. Děkuji

Zobrazit
 

Kompenzační bonus a ošetřovné – daňové přiznání

Dobrý den, budu podávat daňové přiznání za rok 2020. Chtěl jsem se zeptat, zda se do toho musí i dokládat kompenzační bonus a ošetřovné, které jsem pobíral na jaře z důvodu poklesu zakázek. Děkuji

Zobrazit