Jak se změní přídavky na dítě v roce 2018

Na jaké sociální dávky mám nárok jako samoživitelka?

Dobrý den, jsem po rozchodu s přítelem a bydlím u babičky a mamky v rodinném domě 2+1. Mám roční dceru a v červnu čekám druhé dítě. Vím, že tady zůstat nemůžu a tak si chci hledat byt k pronájmu. Mamka je ochotná jít bydlet semnou. Ale i tak jsme ve finanční tísni. Mamka je na […]

Zobrazit

Rodičovský příspěvek – otec dítěte je OSVČ

Dobrý den, v srpnu 2018 budu nastupovat na rodičovský příspěvek, dnem porodu dítěte, na PMM nárok nemám, otec dítěte (nejsme manželé), podniká jako OSVČ. Sociální a nemocenské pojištění platil, je možné si díky němu vybrat tříletou variantu 7600/měsíčné, i když doma s dítětem budu já? Popřípadě, co budeme k tomu potřebovat, ať si to můžeme […]

Zobrazit

Kdo bude mít nárok na vyšší přídavky na dítě?

Dobrý den, na internetu jsem četla, že by se měly zvyšovat přídavky na dítě. Moc jsem to ale nepochopila, a tak by mě zajímalo, jak to je? Jsem momentálně jako samoživitelka na mateřský s nejmladším synem (2 roky). A nám ještě jednoho kluka, který má 5 roků. Na oba beru přídavky. Dělá to 1000 Kč za […]

Zobrazit

Příspěvek na dítě a zaměstnání na HPP během prázdnin

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když jsem studentkou prezenční formy studia na vysoké škole a pobírám na sebe příspěvek na nezaopatřené dítě a mam možnost jít po dobu studijního volna, tj. od června-září, na hlavní pracovní poměr se smlouvou na dobu určitou, zda tuto skutečnost musím hlásit na příslušném sociálním úřadě? Když jsem po […]

Zobrazit

Vrácení přídavků na děti – pokud se mi zvýšily příjmy?

Dobrý den, do 31. 9. 2016 jsem žila ve společné domácnosti se svým manželem a dvěma dětmi, pobírala jsem na děti přídavky ve výši 1200 Kč. Naše příjmy byly dohromady cca 23000 Kč. Manžel od nás k tomuto datu odešel a rozvedli jsme se. Od října 2016 žiju ve společné domácnosti se svým bratrem (příjem […]

Zobrazit