Jak se změní rodičovský příspěvek 2024

Co může žena dělat, když je muž na PPM?

Dobrý den, mám velmi specifický případ, ke kterému nikde na celém internetu nemůžu dohledat žádné podklady. Jedná se o takovou netypickou situaci, prosím o radu: Já: Zaměstnaná HPP na neurčito OSVČ vedlejší činnost Aktuálně: čerpám rodičovský příspěvek na 1. dítě Manžel: Zaměstnaný HPP na neurčito Po porodu a posléze po šestinedělí bychom chtěli, aby čerpal […]

Zobrazit
 
 

Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

Dobrý den, ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek? Děkuji

Zobrazit
 

Pozdní žádost o RP – bude mi nakonec vyplacena celá rodičovská?

V dubnu 2021 se nám narodil syn. Do srpna jsem pobírala mateřskou. Až teď v lednu 2022 jsem požádala o rodičovský příspěvek. Bude mi nakonec vyplaceno celých 300 000 Kč nebo ne? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Mohu si vybrat rodičovský příspěvek jednorázově naráz?

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek s délkou na tři roky. Synovi budou tři roky v březnu 2022. Já bych ale měla od ledna 2022, nastoupit do práce. Tedy dříve, než budu mít dobraný rodičovský příspěvek. Můj dotaz je, zda lze rodičovský příspěvek zrušit a zbývající částku si vybrat naráz? A druhý dotaz je, pokud to […]

Zobrazit
 

Nástup do práce před uplynutím RD

Dobrý den, jsem na RD do března 2023, plánuji si nastoupit do zaměstnání, ale už v lednu 2022, dcerce budou 3 roky v říjnu 2022 a v září by mi jí měli vzít do školky a pracovní místo mám dohodnuté jen slovně. Pracovní poměr byl na dobu určitou, takže teoreticky mě vzít nemusí, ale pokud by […]

Zobrazit
 

Zpětný nárok na rodičovský příspěvek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na rodičovské dávky. Syn se nám narodil v září a já jsem si až nyní zažádala o rodičovský příspěvek. Domnívala jsem se, že mi bude zpětně vyplacen. Paní na úřadě mi řekla, že zpětně vyplácejí maximálně tři měsíce nazpět. Je to možný? Děkuji za vaši odpověď

Zobrazit