Kolik je existenční minimum 2018?

Nárok na dávky – na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení?

Dobrý den, pokud nejsem vedena na úřadu práce, mám nárok na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Dotaz na příspěvek na živobytí při hlášení trvalého bydliště

Dobrý den, mám nárok na příspěvek na živobytí, pokud jsem hlášený trvale s více občany na virtuálním sídle. Nevím však počet trvale nahlášených osob. Jsem v současné době bez příjmu. Pokud mám nárok alespoň na existenční minimum, budu rád za informaci. Co vše budu potřebovat k vyřízení? Děkuji

Zobrazit

Garáž s věcným břemenem a sociální dávky

Dobrý den, dostal jsem dar – garáž s věcným břemenem (že ji budou užívat rodiče do konce života). Jak to bude v případě, že třeba odejdu ze zaměstnání a po podpoře budu odkázaný na sociální dávky? Budou mě úředníci nutit prodat tu garáž, i když má věcné břemeno? Díky

Zobrazit

Přídavky 2017

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně možných přídavků – na jaké by byl v mém případě nárok. Mám 6ti letou dcerku ve střídavé péči bez stanovení alimentů, pouze na mimořádné výdaje tak, že 2:1 – dvě třetiny exmanžel, jednu třetinu já (ŠvP, kroužky, apod.). Dále mám 4. Měsíčního syna (jelikož byl narozen ještě v manželství, […]

Zobrazit

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit

Nárok na hmotnou nouzi

Dobrý den, mám bratra, který se kvůli zdravotnímu stavu dostal do situace, že není schopen pracovat. Má nárok na nějakou podporu v hmotné nouzi. Děkuji za odpověď.

Zobrazit