Kolik je existenční minimum 2024?

Podpora v nezaměstnanosti po skončení rodičovské dovolené 2020

Dobrý den, tento měsíc jsem dobrala rodičák. Jsem těhotná, ale nejsem zaměstnaná, tak sem se přihlásila na pár měsíců na Úřad práce. Tam mi řekli, že budu dostávat podporu. Když jsem se zeptala kolik tak řekla, že 2 měsíce kolem 4-4,5 tisíc a pak ještě méně. Přijde mi to hrozně málo, jak máme z toho […]

Zobrazit
 
 

Nárok na dávky – na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení?

Dobrý den, pokud nejsem vedena na úřadu práce, mám nárok na hmotnou nouzi a doplatek na bydlení? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Dotaz na příspěvek na živobytí při hlášení trvalého bydliště

Dobrý den, mám nárok na příspěvek na živobytí, pokud jsem hlášený trvale s více občany na virtuálním sídle. Nevím však počet trvale nahlášených osob. Jsem v současné době bez příjmu. Pokud mám nárok alespoň na existenční minimum, budu rád za informaci. Co vše budu potřebovat k vyřízení? Děkuji

Zobrazit
 
 

Garáž s věcným břemenem a sociální dávky

Dobrý den, dostal jsem dar – garáž s věcným břemenem (že ji budou užívat rodiče do konce života). Jak to bude v případě, že třeba odejdu ze zaměstnání a po podpoře budu odkázaný na sociální dávky? Budou mě úředníci nutit prodat tu garáž, i když má věcné břemeno? Díky

Zobrazit
 

Přídavky 2017

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně možných přídavků – na jaké by byl v mém případě nárok. Mám 6ti letou dcerku ve střídavé péči bez stanovení alimentů, pouze na mimořádné výdaje tak, že 2:1 – dvě třetiny exmanžel, jednu třetinu já (ŠvP, kroužky, apod.). Dále mám 4. Měsíčního syna (jelikož byl narozen ještě v manželství, […]

Zobrazit
 

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit