Kolik je mateřská 2024?

Nárok na mateřskou po VŠ?

Dobrý den, jsem studentkou 3. ročníku na VŠ, pracovně jen brigády (do 300 hodin ročně). Tento rok 2016 bych chtěla studium ukončit. Dále mám možnosti, buď studovat dálkové studium, nebo denní navazující. Ovšem v nedaleké době (řekněme do dvou let) bych chtěla otěhotnět. Ale nevím, jak by to pro mě bylo nejlepší. Jestli teda studovat […]

Zobrazit
 
 

Z čeho se vypočte základ PPM při nástupu do zaměstnání zpět po RD

Dobrý den, ráda bych se zeptala, z čeho se bude vypočítávat PPM, když jsem se po RD vrátila k původnímu zaměstnavateli (zde pracuji již několik let), kde jsem od 06 do 08/2015 pracovala na částečný úvazek (40 hod měsíčně), od 09/2015 na plný úvazek (40 hod. týdně) a na MD bych měla nastupovat 06/2016. Tudíž […]

Zobrazit
 

Výpočet a nárok mateřské dovolené

Dobrý den, prosím můžete mi poradit? Do konce roku 2016 bych chtěla otěhotnět. Mateřská dovolená se počítá z měsíční hrubé mzdy? Mateřskou dovolenou vyplácí OSSZ? Jsem rok a půl zaměstnaná a moje měsíční hrubá mzda činí 8.500,- Kč. Znamená to tedy, že moje měsíční mateřská by činila 5.880,- Kč? Z Zaměstnavatel mi nedávno oznámil, že […]

Zobrazit
 
 

Z čeho se počítá mateřská?

Dobry den, jsem 5 měsíců nezaměstnaná a nyní jsem zjistila, že jsem těhotná. Chtěla jsem Vás moc poprosit o radu, neboť se nikde nemohu dopátrat, zda když bych se nechala ještě teď (během zbývajících měsíců do porodu) někde zaměstnat, vypočítával by se mi pak průměr mateřské z obou dvou posledních zaměstnáni? Předem Vám velice dekuji […]

Zobrazit
 

Mám nárok na mateřskou, pokud není odpracován rok?

Dobrý den, chtěla jsem se optat, zda mám nárok na mateřskou, pokud jsem 1. června 2015 nastoupila do práce na zkrácený úvazek a 4. října 2015 jsem musela jít na nemocenskou. A pokud ano z čeho se mi bude vypočítávat, zda z výplat i nemocenské nebo jen z výplat. Předem děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou při HPP a DPP souběžně

Dobrý den, v květnu nastupuji na mateřskou dovolenou a zajímá mě, zda mám nárok na podporu z obou zaměstnání. 5 let pracuji na HPP, kde mám průměrnou mzdu cca 23.000Kč a od ledna i na DPP kde se pohybuji někde kolem 8.000Kč měsíčně. U DPP si ale nejsem jistá, zda za mě zaměstnavatel odvádí sociální […]

Zobrazit