Kolik je minimální mateřská v roce 2024?

Online kalkulačka PPM 2024: Mateřská dovolená a peněžitá pomoc v mateřství

Během mateřské dovolené máte zpravidla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM). Na této stránce najdete aktuální online kalkulačku, pro výpočet peněžité pomoci v mateřství v roce 2024. Můžete si tedy sami spočítat, kolik byste mohli dostat během mateřské dovolené. V doprovodném textu se podíváme na to, jak se provádí výpočet PPM, jaké jsou podmínky a kdo má […]

Zobrazit
 
 

OBZP a PPM – jak získat nárok na mateřskou?

Dobrý den, chtěla jsem se poradit, jsem momentálně vedená jako OBZP, plánujeme s manželem založit rodinu za rok nebo podle toho, jak to půjde. Živnost mám pozastavenou a ve společnosti, jsem jako jednatel bez zdanitelných příjmů. Je možnost přihlásit se k sociálnímu a nemocenskému i jako OBZP? Nebo bych musela obnovit živnost a platit minimální […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné a mateřskou v roce 2022 u nezaměstnané těhotné, po skončení studia na SŠ?

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jestli budu mít nárok na porodné a mateřskou, když jsem momentálně nezaměstnaná a vedená na Úřadu práce. Hledala jsem to na internetu, a narazila jsem na různé informace a nemám v tom moc jasno. Minulý rok jsem dokončila studium střední školy. Kvůli COVIDu a dalším věcem, jsem nakonec maturovala až […]

Zobrazit
 
 

Práce na DPP během mateřské dovolené v roce 2022

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Od 1. února 2022 nastupuji na mateřskou dovolenou. Zaměstnavatel mi nabídl práci na DPP (zastávám technickou pozici a DPP bych měla na administrativu). Chtěla bych se zeptat, zda tedy mohu během mateřské dovolené, pracovat na DPP pro stejného zaměstnavatele, nebo jestli je tam nějaké omezení? A dále, […]

Zobrazit
 

Mateřská po rodičovské dovolené – ukončené zaměstnání

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu v následující situaci. Do dne 13. 9. 2020 jsem byla na tříleté rodičovské dovolené a byla jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Poté jsem na týden nastoupila do práce a následně jsem podala výpověď. Od té doby jsem vedena na Úřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání. Nyní syna konečně […]

Zobrazit
 

OBZP a nárok na mateřskou

Dobrý den, Plánujeme s manželem miminko a já nevím, jestli budu mít nárok na mateřskou anebo se o ní má přihlásit radši manžel OSVČ. Já jsem OBZP, živnost mám pozastavenou, jsem v domácnosti, platím si jen zdravotní. Četla jsem, že mateřskou dostanou ti, kteří si platí nemocenské pojištění. Stačí, když si budu hradit nemocenské nebo […]

Zobrazit