Kolik je nemocenská 2024

Výpočet nemocenské ve zkušební době – kolik dostanu za jeden měsíc?

Dobrý den, v srpnu 2021 jsem po 4 letech na dohodu ukončila zaměstnání (můj hrubý příjem byl 32 000 Kč). Pak jsem byla od 1.9 – 12.10 registrovaná na UP, 13.10 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Zaměstnavatel se však po 6 dnech rozhodl, že novou pozici otevírat nebude a ukončil můj poměr ve zkušební době. Zde […]

Zobrazit
 
 

Vyplacení nemocenské po ukončení neschopenky lékařem

Dobrý den, dne 30. 11. 2021 jsme s paní doktorkou ukončili mojí neschopenku. Poslední peníze z neschopenky mi byly vyplaceny 8. 11.2 021. Dnes je 9. 12. 2021 a peníze mi stále nepřišly. Chci se zeptat, zdali je doba nějak rozdílná od vyplacení, když už je neschopenka ukončená?

Zobrazit
 

Výpočet nemocenské v novém zaměstnání

Dobrý den, několik let jsem pracoval u jednoho zaměstnavatele, tam jsem ale dohodou skončil k  31. 8. 2021 a 1. 9. 2021 nastoupil do nové práce. Nyní jsem od 4. 10.2021 na pracovní neschopnosti, která bude pravděpodobně trvat delší dobu. Zajímá mě, z jakého období se mi bude vypočítávat nemocenská? Zdali z výdělku od obou […]

Zobrazit
 
 

Nárok na nemocenskou po ukončení prodloužení podpůrčí doby

Dobrý den, čerpala jsem nemocenskou od 1. 10. 2019 do 14. 12. 2020. Další prodloužení podpůrčí doby posudkový lékař zamítl. Jsem po operaci a čeká mě další. Nyní jsem na úřadě práce, podporu mi vypočítali z nemocenské. Mám zažádáno o invalidní důchod, ale pokud mi ho nedají, budu muset z finančních důvodů operaci odložit a […]

Zobrazit
 

Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy. Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)? A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-. […]

Zobrazit
 

Co mám dělat, když mi nepřišla nemocenská

Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti od 21. 12. 2020 a dnes je 15. 2. 2021. Poslední výplata neschopenky mi přišla od zaměstnavatele 14. 1. 2021. Ještě mi doposud nepřišla výplata ze sociálky. Co mám dělat? Děkuji

Zobrazit