Kolik je nemocenská za první 3 dny 2018

Co je výhodnější – podpora v nezaměstnanosti nebo nemocenská?

Dobrý den, mám dotaz ohledně nástupu na MD z úřadu práce. Momentálně jsem ještě zaměstnaná, ale smlouva mi končí 8. 8. 2017. Termín porodu mám 5. 11. takže nástup na MD mám cca od poloviny září. Nárok na mateřskou mám (nyní pracuji rok, předtím jsem byla 3/4 roku OSVČ ale platila jsem si nemocenskou, před […]

Zobrazit

Změna práce – povinnost platit zdravotní pojištění jako nezaměstnaný?

Dobrý den, dal jsem v práci výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou s ukončením PP k 31. 5. 2017. Koukal jsem, že na ÚP se mohu přihlásit až do tří pracovních dnů. Zajímá mne, totiž práci ještě jistou nemám, na 100%, ale kdybych si práci sehnal do těch tří dnů a nastoupil např. od 2. nebo […]

Zobrazit

Nemocenské dávky u pracovního úrazu?

Dobrý den, Chci se zeptat, došlo u mě k přetížení a vyčerpání ze zaměstnání. Jsem na nemocenské, myslela jsem, že to bude otázka měsíce, kdy si odpočinu a bude to v pořádku. Bohužel se můj zdravotní stav po dvou měsících nezlepšil a začala jsem chodit k psychologovi, který diagnostikoval syndrom vyhoření z práce. Budu na […]

Zobrazit

Pracovní neschopnost před ukončením pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý den, prosím o radu. Jsem v 5. měsíci těhotenství, zaměstnavatel mi neprodlouží po dvou letech pracovní smlouvu, která mi skončí posledního prosince. I z důvodu náročného zaměstnání jsem se dohodla s ošetřujícím lékařem na vystavení pracovní neschopnosti. Chci se zeptat na to, jak je to s nemocenskou po tom, co mi skončí smlouva? Vím, […]

Zobrazit

Nemocenská – změna čísla účtu kam chodí peníze

Dobrý den, potřebovala bych změnit číslo účtu, kde mi chodí nemocenská, ale bohužel nevím, co se do takového papíru píše. A zda ho stačí poslat paní účetní z práce. Volala jsem na OSSZ, ale paní mi nebyla schopna poradit. Podle mě podle zvuku v telefonu svačila a chtěla už se mě zbavit. Děkuji moc za […]

Zobrazit

Nemocenská v těhotenství – kdy dostanu peníze?

Dobrý den, jsem těhotná a na nemocenskou sem šla v 6 měsíci, tedy 18. 11. 2016. Vím, že první 14 dní platí zaměstnavatel, a pak sociálka. Ale jak dlouho trvá, než sociálka pošle peníze, a ke komu bych mela v případě dotazu zajít? Jsem z Mladé Boleslavi Děkuji

Zobrazit