Kolik je nemocenská za první 3 dny 2024

Nemocenské dávky u pracovního úrazu?

Dobrý den, Chci se zeptat, došlo u mě k přetížení a vyčerpání ze zaměstnání. Jsem na nemocenské, myslela jsem, že to bude otázka měsíce, kdy si odpočinu a bude to v pořádku. Bohužel se můj zdravotní stav po dvou měsících nezlepšil a začala jsem chodit k psychologovi, který diagnostikoval syndrom vyhoření z práce. Budu na […]

Zobrazit
 
 

Pracovní neschopnost před ukončením pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý den, prosím o radu. Jsem v 5. měsíci těhotenství, zaměstnavatel mi neprodlouží po dvou letech pracovní smlouvu, která mi skončí posledního prosince. I z důvodu náročného zaměstnání jsem se dohodla s ošetřujícím lékařem na vystavení pracovní neschopnosti. Chci se zeptat na to, jak je to s nemocenskou po tom, co mi skončí smlouva? Vím, […]

Zobrazit
 

Nemocenská – změna čísla účtu kam chodí peníze

Dobrý den, potřebovala bych změnit číslo účtu, kde mi chodí nemocenská, ale bohužel nevím, co se do takového papíru píše. A zda ho stačí poslat paní účetní z práce. Volala jsem na OSSZ, ale paní mi nebyla schopna poradit. Podle mě podle zvuku v telefonu svačila a chtěla už se mě zbavit. Děkuji moc za […]

Zobrazit
 
 

Nemocenská v těhotenství – kdy dostanu peníze?

Dobrý den, jsem těhotná a na nemocenskou sem šla v 6 měsíci, tedy 18. 11. 2016. Vím, že první 14 dní platí zaměstnavatel, a pak sociálka. Ale jak dlouho trvá, než sociálka pošle peníze, a ke komu bych mela v případě dotazu zajít? Jsem z Mladé Boleslavi Děkuji

Zobrazit
 

Nemocenská kvůli rizikovému těhotenství

Dobrý den, jsem těhotná a doktor mě doporučil jít na „rizikové těhotenství“, tzn. zůstat doma v pracovní neschopnosti. Chtěla jsem se zeptat, kdo mi bude vyplácet nemocenské dávky, když jsem v klasickém zaměstnaneckém poměru na smlouvu, na dobu neurčitou. Jestli stát anebo zaměstnavatel? Předem velice děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Změna u nemocenské v roce 2016 – placené i první 3 dny?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, protože jsem to i slyšela, že by se od dubna tohoto roku měly změnit podmínky u vyplácení nemocenské, že by se snad měly platit i první tři dny. Co je na tom pravdy a jaké jsou v nemocenské změny, jestli tedy jsou Děkuji

Zobrazit