Kolik je nemocenská za první 3 dny 2024

Nemocenská – náhrada mzdy za prvních 14 dní

Dobrý den, v měsíci lednu 2016 jsem byl na nemocenské, kterou jsem ukončil k 30 lednu 2016, následně sem k 1. únoru ukončil pracovní poměr. Od OSSZ sem dostal vyplacenou nemocenskou na účet, ale od bývalého zaměstnavatele za prvních 14 dni (respektive 11 dni) sem peníze ještě nedostal. Je povinná lhůta, kdy mi to musí vyplatit? […]

Zobrazit
 
 

První tři dny neschopnosti u dvou zaměstnavatelů

Dobrý den, pracuji u dvou různých zaměstnavatelů, vykonávám stejnou činnost, v pondělí a středu u jednoho a úterý, čtvrtek a pátek u druhého. Z předchozích odpovědí jsem pochopila, že musím mít dvě PN. Konkrétně nastoupím na PN v pátek. Chtěla jsem se zeptat, jak je to potom s určením prvních tří dnů neplacených a dalších […]

Zobrazit
 

Z čeho se počítá nemocenská při dlouhodobé pracovní neschopnosti?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká by byla výše mé nemocenské. Momentálně pracuji již 8 let a hrubá měsíční mzda je v posledních 12 měsících 37 000 Kč. Chápu správně, že pokud půjdu na nemocenskou 1-3 dny se neplatí, 4-14 den platí zaměstnavatel a poté je nemocenská hrazena z vyměřovacího základu? Tudíž pokud bych […]

Zobrazit
 
 

Kdo platí nemocenskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den, začala jsem marodit 4 ledna v ochranné lhůtě. Pracovní poměr mi skončil k 31 prosinci z důvodu zrušení provozu. Mám na marodní nárok, zaměstnavatel mi tvrdí, že už skončil a nemusí nic vyřizovat. Děkuji

Zobrazit
 

Nepřišla mi nemocenská?

Dobry den, chci se zeptat, kdy mi přijde nemocenská za prosinec 2015? Dával sem papír na peníze 8. 1. 2016 Děkuji

Zobrazit
 

Kolik je nemocenská a kdy chodí?

Dobrý den, ještě mám takový dotaz, kolik vlastně má byt ta nemocenská, když jsem mela 11800 hrubého, když jsem byla zaměstnaná a stále na nemocenské jak vůbec chodí nemocenská a kolik bych tedy mela nějak dostat a kdy asi…. Dekuji za pochopeni a vaši odpověď S pozdravem

Zobrazit