Kolik je podpora v nezaměstnanosti 2018

Výpočet podpory v nezaměstnanosti při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, můj pracovní vztah se současným zaměstnavatelem skončí posledním pracovním dnem měsíce května výpovědí z mé strany. Mám sjednané jiné zaměstnání a můj dotaz je následující: z čeho a v jaké procentní výši se vypočítá podpora v nezaměstnanosti, když se ukáže, že pro nového zaměstnavatele nejsem tím co očekával a po měsíční zkušební době […]

Zobrazit

Podpora v nezaměstnanosti a stěhování

Dobrý den, z existenčních důvodů podávám u zaměstnavatele výpověď a budu se stěhovat cca 200 km od Prahy. Zároveň bych měl ihned nastoupit do nového zaměstnání. Díky této změně je bohužel nucená podat výpověď i přítelkyně, ovšem ta bude muset zaměstnání teprve najít. Nejsme manželé a máme syna ve věku 6 let, který bude v […]

Zobrazit

Těhotenství a smlouva na dobu určitou (pouze 11 měsíců)

Dobrý den, ihned po úspěšném dokončení VŠ jsem nastoupila do prvního zaměstnání, kde mám smlouvu na dobu určitou od srpna 2017 do června 2018. Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná s očekávaným termínem porodu 18. října 2018. Předpokládám, že až to oznámím zaměstnavateli, smlouvu mi neprodlouží. Pokud tomu dobře rozumím, splňuji podmínky pro získání peněžité […]

Zobrazit

Výše čisté mzdy k výpočtu podpory v nezaměstnanosti

Dobrý den, dnes mi přišlo rozhodnutí o výši podpory v nezaměstnanosti, ve které byl zmíněn průměrný čistý měsíční výdělek. Chtěla bych se zeptat, z jak dlouhého období před výpovědí se počítá a jakým způsobem se do tohoto započítává práce přesčas (měsíčně odpracovaných 60-90 hodin nad plný úvazek + příplatek za víkend, svátek, noc) respektive jak […]

Zobrazit

Mohu bezplatně pomáhat osobě blízké v podnikání, když jsem na podpoře?

Dobrý den, rád bych zjistil, jestli mohu bezplatně a z vlastní vůle, pomáhat osobě blízké při podnikání. Třeba roznos letáků, když chodím po pohovorech, pomoc při prodejní akci (doplnění materiálu nebo jeho zabalení), ústní rady jeho klientům atd. Nejedná se o práci, ale vyplnění časových prostor, kdy nemám co dělat a doma bych se zbláznil. […]

Zobrazit

Garáž s věcným břemenem a sociální dávky

Dobrý den, dostal jsem dar – garáž s věcným břemenem (že ji budou užívat rodiče do konce života). Jak to bude v případě, že třeba odejdu ze zaměstnání a po podpoře budu odkázaný na sociální dávky? Budou mě úředníci nutit prodat tu garáž, i když má věcné břemeno? Díky

Zobrazit