Kolik je podpora v nezaměstnanosti 2024

Výpočet výše podpory v nezaměstnanosti po nemocenské

Dobrý den, mám dotaz na výpočet výše podpory v nezaměstnanosti po nemocenské. Byla jsem v pracovním poměru cca 40 let bez přerušení. Zaměstnavatel mi dal výpověď pro nadbytečnost ke dni 14. 12. 2019. Od 15. 12. 2019 do 20. 12. 2020 jsem byla v pracovní neschopnosti a následně se přihlásila na Úřadu práce jako nezaměstnaná. […]

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti a příjem z pronájmu

Dobrý den, prosím o informaci, zdali mam nárok na podporu v nezaměstnanosti, když mi byl ukončen pracovní poměr v zaměstnání z důvodu zrušení organizace a nadbytečnosti. A zdali dostanu podporu v nezaměstnanosti, když pronajímám byt a dále mám příjem z pronájmu pole. Byla jsem trvale zaměstnaná 15 let po MD. Příjem z pronájmu bytu je 6000,-/ […]

Zobrazit
 

Podpora po rodičovské – z čeho se mi vypočítá podpora v nezaměstnanosti?

Dobrý den, pobírám rodičovský příspěvek, jsem doma na neplaceném volnu (pracovní poměr na dobu neurčitou) do 4 let dcery – července 2021. Na jaře duben/kveten bych chtěla dát výpověď v práci a jít na Úřad práce. Budu si hledat novou práci a nastoupím až od září, jsem učitelka. Prosím o radu, pokud ukončím pracovní poměr […]

Zobrazit
 
 

Výpočet podpory v nezaměstnanosti – ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu na výpočet podpory v nezaměstnanosti, konkrétně mě zajímá, jak je určen průměrný čistý výdělek z posledního zaměstnání (za jaké období je počítán?). Popíši svoji situaci – dal jsem výpověď ze strany zaměstnance, po splnění všech podmínek mám nárok po dobu 5 měsíců na 45 % průměrné čisté mzdy. Moje […]

Zobrazit
 

Výpočet průměrného výdělku a čerpání dovolené

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ovlivní výši průměrného čistého výdělku (PČV) pro Úřad práce, pokud budu v rozhodném období pro výpočet výdělku čerpat dovolenou. Mám podat výpověď tak, aby se PČV počítal z období, kdy nebyla čerpána dovolená nebo z období, kdy byla čerpána nebo je to lhostejné? Jak by to bylo, pokud by […]

Zobrazit
 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti při dlouhodobé pracovní neschopnosti

Dobrý den, prosím o radu, zda má manžel nárok na podporu v nezaměstnanosti. Od roku 1992 je zaměstnaný u jednoho zaměstnavatele a marodil minimálně. V roce 2019 onemocněl a byla mu vystavena dočasná pracovní neschopnost od 13.5 do 29. 2. 2020. 1. 3. 2020 nastoupil zpět do zaměstnání, ale pro přetrvávající zdravotní problémy nastoupil opět […]

Zobrazit