Kolik je podpora pro nezaměstnané v roce 2024?

Nárok na podporu v nezaměstnanosti – placení dobrovolného důchodového pojištění

Dobrý den, už půl roku nejsem vedena na Úřadu práce a ani zaměstnaná. Platím si ale sama sociální pojištění i zdravotní. Pokud se vrátím na UP budu mít nárok na podporu? Děkuji

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti po dlouhodobém marodění v cizině

Dobrý den, pracoval jsem v Německu cca 4 roky a poslední rok a půl jsem marodil. Nyní jsem se zaevidoval na ÚP a bylo sděleno, že mám nárok na podporu v nezaměstnanosti vypočítanou z průměru v České republice tj. 39 306 Kč, ale jen 0.15násobku 2 měsíce tj. 5896 Kč, další 2 měsíce 0.12násobek tj. […]

Zobrazit
 

Kalkulačka: výpočet podpory v nezaměstnanosti 2024

Při ztrátě zaměstnání (nebo při ukončení či přerušení podnikání), můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti od Úřadu práce. Nárok na podporu je 5 až 11 měsíců (podle věku) a její výše se vypočítá, jako 65% až 45% z průměrné čisté mzdy v posledním zaměstnání (nebo z vyměřovacího základu pro sociální (důchodové) pojištění u OSVČ). Pro nárok na podporu […]

Zobrazit
 
 

Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti po dlouhodobé nemoci

Dobrý den, od 12. 7. 2022 do 28. 8. 2023 jsem byl v pracovní neschopnosti. Dne 31. 8. jsem nastoupil do práce a do 9. 9. 2023 dobíral dovolenou. Pracovní poměr jsem ukončil dohodou 9. 9. 2023 ze zdravotních důvodů. Můj měsíční hrubý příjem byl zhruba třicet tisíc Kč. Nemocenskou jsem pobíral okolo devatenácti tisíc […]

Zobrazit
 

Výpověď dohodou – budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti. U společnosti pracuji cca 5 let.  Zaměstnavatel, nám ale pokaždé dával smlouvu na dobu určitou, na jeden rok. Od letošního roku 2023, nám dal smlouvu na dobu neurčitou. Pracovní poměr mi bude ukončen dohodou k 30. 9. 2023 po ukončení dvouměsíční výpovědní lhůty. Děkuji […]

Zobrazit
 

Výpočet výše podpory v nezaměstnanosti při částečném úvazku

Dobrý den, můj čistý příjem za poslední čtvrtletí, ze kterého se vypočítává výše podpory v nezaměstnanosti, dle výplatních pásek činil cca 58 000 Kč. Poslední z těchto měsíců jsem pracovala na snížený pracovní úvazek – 0,6. Půlrok předtím jsem byla na nemocenské. Zaměstnavatel opakovaně tvrdí, že spočítal výši průměrného výdělku pro úřad práce na částku 42 000 […]

Zobrazit