Kolik je porodné 2024

Žádost o porodné na druhé dítě

Dobrý den, započítává se v žádosti o porodné do příjmů také výše alimentů, které pobírám na 3 letého syna po rozvodu? Žiju ve společné domácnosti s přítelem a čekám s ním druhé dítě, jsem na rizikovém těhotenství v pracovní neschopnosti. Předem moc děkuji za odpověď,

Zobrazit
 
 

Doložení příjmu pro porodné

Dobrý den, můžete mi poradit? Když se dokládá příjem k porodnému, jde o to, za jaké období je vypláceno (třeba nemocenská) nebo kdy jsem reálně měla peníze na účtu? Když mi přijde nemocenská za 6. měsíc na účet až třeba 2. 7. je to příjem spadající do 2. nebo 3. čtvrtletí? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nárok na porodné, ze kterých měsíců se počítá?

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, z jakých měsíců se bude vypočítávat nárok na porodné, když mám termín porodu posledního října a na mateřskou plánuji jít předepsaných 42 dní před porodem (čili v 1/2 září). – Jde mi o to, jestli do toho výpočtu vstupuje i září nebo nikoli. Zda by šlo tedy o […]

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné – pracovní neschopnost a rizikové těhotenství

Dobrý den, mám dotaz ohledně porodného. Jsem v pracovní neschopnosti kvůli rizikovému těhotenství a z pracovní neschopnosti přejdu přímo na mateřskou. Před PN jsem pracovala. Chtěla jsem se zeptat, do výpočtu nároku na porodné se bude počítat můj čistý příjem před nástupem na PN/mateřskou nebo opravdu to poslední čtvrtletí, tudíž částka kterou dostanu za PN/mateřskou? […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné – vrácené daně

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se do průměrného příjmu rodičů započítává jednorázová částka (vrácení daně) v měsíci, ze kterého s průjem počítá. Dostali jsme se totiž do situace, že při výpočtu nároku na porodné bez problémů máme nárok. Ale zrovna v jednom měsíci, kdy se základ počítá, dostal manžel vrácení daně a tím pádem […]

Zobrazit
 

Máme nárok na porodné?

Dobry den! Jsem cizinka, bydlím v Brně 3 roky, jsem studentka, vždy jsem jen studovala, nepracovala. Manžel je Cech, je rozvedeny a má dceru, platí alimenty ve výši 3500 Kč/měsíčně. Začátkem prosince se má nám narodit dítě. Za poslední čtvrtletí (7,8,9 měsíc) průměr jeho měsíčného příjemku činí ve výši 18606 Kč. Prosím Vás, máme nárok […]

Zobrazit