Kolik je životní minimum 2024?

Přídavky 2017

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně možných přídavků – na jaké by byl v mém případě nárok. Mám 6ti letou dcerku ve střídavé péči bez stanovení alimentů, pouze na mimořádné výdaje tak, že 2:1 – dvě třetiny exmanžel, jednu třetinu já (ŠvP, kroužky, apod.). Dále mám 4. Měsíčního syna (jelikož byl narozen ještě v manželství, […]

Zobrazit
 
 

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit
 

Mám nárok na nějaké sociální dávky, i když žiji s rodiči?

Dobrý den, chci se zeptat, zdali mám nárok na nějaké příspěvky nebo doplatky. Na začátku měsíce jsem nastoupila do práce, ve které si vydělám necelých 6 tisíc čistého. Je to na HPP. Je mi 23 let a bydlím s rodiči. A vím, že pokud s nimi bydlím tak sociálka mi toho moc nedá. Proto se […]

Zobrazit
 
 

Nízká podpora v nezaměstnanosti v 62 letech

Pracoval jsem 21 roku v Německu. Denně jsem dojížděl jako pendler, až do doby kdy jsem onemocněl a byl operován na srdce. Tím moje práce skončila. Po ukončení nemocenské, která trvala podle německé AOK (zdravotní pojišťovna) 18 měsíců, poté jsem se přihlásil na Úřad práce, kde mi byla přiznána podpora ve výši 3886 Kč. A po […]

Zobrazit
 

Mám nárok na sociální dávky během dálkového studia VŠ?

Dobrý den, žiju v podnájmu u mého kamaráda, mam zde i trvalé bydliště. Chodím dálkově na vysokou školu a ještě chvíli budu. Od nového roku budu mít práci na trvalý úvazek, kde si vydělám zhruba 11 tisíc. Žiji zde 2 roky, platím kamarádovi určitý obnos za nájem, elektřinu, plyn atd. Otec mi něco posílá, ale […]

Zobrazit
 

Přídavek na dítě pro pracujícího studenta

Dobrý večer, mám dotaz ohledně přídavku na dítě. Zajímalo by mě, jestli člověk, který pracuje na plný úvazek a zároveň student od 1. září 2016 na VŠ kombinovaného studia může mít nárok na přídavek? Za necelé 2 měsíce dovrší 26 let. Děkuji

Zobrazit