Mateřská 270 kalendářních dní

Nárok na PPM při práci na dobu určitou

Dobrý den, chtěla jsem zeptat zda-li budu mít nárok na PPM. Dne 3. června 2015 jsem nastoupila do zaměstnání po 3lete mateřské dovolené. Pracovní poměr jsem měla na dobu neurčitou, v srpnu 2015 jsem ukončila pracovní poměr na dohodu, a nastoupila jsem od září 2015 do nového zaměstnání, které bylo lépe placené tam mam smlouvu […]

Zobrazit
 
 

Mateřská dovolená – studentka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s informací, že pokud úspěšně ukončím bakalářské studium a do 180 dní nastoupím na mateřskou dovolenou – budu mít mateřskou vypočítanou z průměrného platu ČR? Jak bych měla postupovat? Po státnicích v 5 měsíci bych měla nastoupit na ÚP, aby se na mě tato mateřská vztahovala?

Zobrazit
 

Mám nárok na PPM při umělém oplodnění?

Dobrý den, potřebuji poradit, jestli mám nárok na PPM. Podstoupila jsem umělé oplodnění a z toho důvodu jsem byla, a jsem v pracovní neschopnosti. Nejdříve jsem marodila od 9. 2. 2015 do 24. 3. 2015, poté jsem nastoupila zpět do zaměstnání, a opět jsem nastoupila na nemocenskou 30. 7. 2015, a jsem na ní do […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na mateřskou dovolenou?

Dobrý den, zajímá mě, zda-li mám nárok na mateřskou dovolenou, když jsem v nové práci od září 2015, otěhotněla jsem zhruba v polovině října/koncem října 2015. Na mateřskou bych měla nastoupit 6-8 týdnů před termínem, který mám cca na polovinu července 2016. Vychází to na těch 270 dní, řekla bych. Ale chci si být jistá. […]

Zobrazit
 

Nemocenská a nárok na mateřskou dovolenou a rodičovský příspěvek

Dobrý den, od 10. 3. 2015 jsem byla zaměstnána na dobu určitou a to do 29. 2. 2016. Koncem měsíce října jsem v PN s termínem porodu v červnu. Před nástupem do zaměstnání jsem byla vedena 4. měsíce na UP. Mám nárok na MD,RP a kdo mi ji bude vyplácet?

Zobrazit
 

Rodičovský příspěvek na druhé dítě

Dobrý den, Chtěla jsme se zeptat, 31.5.2014 mi skončil pracovní poměr. První dítě se narodilo 24.9.2014 pobírala jsem mateřskou i rodičák na 3 roky. Přemýšlíme o druhém dítěti a vím, že na mateřskou nárok nemám. Mohla bych tedy pobírat rodičák na první dítě do porodu pak zrušit a začít čerpat nový rodičák na druhé dítě […]

Zobrazit