Mateřská 270 kalendářních dní

Změna zaměstnání a nárok na mateřskou

Dobrý den, budu měnit zaměstnání (v minulé práci  jsem pracovala na poloviční úvazek celý rok). Ráda bych se zeptala, pokud bych otěhotněla a nesplnila podmínku 270 dní pojištění v novém zaměstnání, kde budu pracovat na celý úvazek. Jestli se dopočítá pojištění z minulé práce, abych měla nárok na mateřskou.? Děkuji

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM u druhého dítěte po rodičovské

Dobrý den, prosím o radu. Nyní jsem na mateřské dovolené (od 10. 8. 2020). Po skončení mateřské si zažádám o rodičák na dobu do 3 roků dítěte. Bohužel mi ale během toho skončí pracovní poměr v mé nynější práci. Konkrétně už 30. 6. 2021. Jde mi o to, kdybychom se rozhodli mít zanedlouho druhé dítě, […]

Zobrazit
 

Dvě zaměstnání a výpočet mateřské v roce 2021

Dobrý den, předpokládaný nástup na mateřskou dovolenou, by byl v polovině února 2021. Pracuju už asi šest let na jednom pracovišti, kde jsem si od července 2020 snížila úvazek na 0,4 a začala pracovat na jiném pracovišti na úvazek 0,6. Když tedy na novějším pracovišti, nebudu pracovat těch 270 dní, tak se tento příjem nebude […]

Zobrazit
 
 

Počítá se i rodičovská dovolená do potřebných 270 dní pro PPM?

Dobrý den, do 7/2020 jsem byla jen na rodičovské. Od 2/2020 do 5/2020 jsem současně při rodičovské pracovala na dohodu o provedení práce – měsíční příjem byl přesně 10 000 (předpokládám tedy, že když to nepřekročilo 10 tisíc, tak že za tyto měsíce mi nevznikla účast na nemocenské pojištění – tudíž i za tuto dobu […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou po skončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, chci se zeptat, jestli nastoupím na rizikové těhotenství, teda nemocenskou, můj pracovní poměr skončí, jsem v zkušební době, budu mít nárok cca po 7 měsících neschopenky (rizikové těhotenství) na mateřskou? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Mateřská dovolená a odpracované dny v zaměstnání

Dobrý den, vím že nárok na mateřskou vzniká, když mám odpracováno minimálně 270 dní v posledních 2 letech a účastním se na nemocenském pojištění. Zajímalo by mě, ale jak se počítá oněch 270 dní, když pracuji krátký/dlouhý týden. Tedy zda se počítají opravdu jen dny, kdy jsem v práci nebo všechny dny od začátku pracovní […]

Zobrazit