Minimální podpora 2024

Nemám zájem o zprostředkování práce – budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit – brzy se budu hlásit na ÚP (skončení pracovního poměru dohodou) a nemám zájem o to, aby mi ÚP v době vyplácení dávek sháněl novou práci. Mám totiž v plánu vyrábět místo toho šperky (abych mohla zkusit případně poté podnikat či podobně…). A navíc mám našetřeno k tomu, […]

Zobrazit
 
 

Výpočet podpory v nezaměstnanosti OSVČ – pozastavení živnosti

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Od května 2018 jsem pracoval u firmy jako zaměstnanec na hlavní pracovní poměr. Tento pracovní poměr trval do konce roku 2019. Zároveň s tím jsem celý rok 2019 pracoval na živnostenský list, jako vedlejší samostatně výdělečnou činnost. Za rok 2019 jsem tedy podával vlastní daňové přiznání. Od […]

Zobrazit
 

Můžu jít na brigádu při podpoře v nezaměstnanosti?

Dobrý den, jsem na pracovním úřadě, beru podporu. Můžu jít na brigádu na DPČ a něco si přivydělat? Nebo bych pak přišla o podporu? Děkuji

Zobrazit
 
 

Podpora v nezaměstnanosti po skončení práce na DPČ

Dobrý den, dne 1. 7. 2020 jsem ukončila HPP a hned den na to jsem si našla DPČ, která mi teď končí. Jde teď pobírat podporu v nezaměstnanosti z toho HPP? Děkuji

Zobrazit
 

Podpora v nezaměstnanosti OSVČ při přerušení činnosti

Dobrý den, od května jsem se stala OSVČ, předtím jsem pracovala na smlouvu na HPP sedm měsíců. Můj dotaz zní, kdybych chtěla pozastavit činnost, zda si mohu požádat o podporu v nezaměstnanosti? Zda se započítává i doba kdy jsem nemusela platit do srpna zdravotní a sociální pojištění? A popřípadě z čeho se to vypočítá. Děkuji […]

Zobrazit
 

Podpora v nezaměstnanosti a dlouhodobá pracovní neschopnost

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti a léčba směřuje k operaci zad. Konkrétně jsem v DPN od 11. 12. 2019. V průběhu neschopenky mi skončil pracovní poměr uzavřený od 8. 8. 2017 (pracovní smlouva na dobu určitou) a zaměstnavatel mi smlouvu neprodloužil. Podle neurochirurga je vhodná operace. Nejsem […]

Zobrazit