Minimální zdravotní pojištění 2024

Daňové přiznání a přehled o příjmech OSVČ – nulový příjem z podnikání

Dobrý den, Zajímalo by mě, jestli musím podávat daňové přiznání na Finanční úřad a přehledy pro VZP + ČSSZ, když jsem měl za minulý rok nulové příjmy z podnikání. Z důvodů, které tady nechci rozvádět, jsem se minulý rok podnikání vůbec nevěnoval, a za celý rok jsem nefakturoval ani 1 Kč. Příjem z podnikání je tedy 0 […]

Zobrazit
 
 

Ukončení pracovního poměru ve zkušební době – sociální a zdravotní pojištění

Dobrý den, když jsem ve zkušební době a ukončím pracovní poměr, je za mě zaplaceno zdravotní a sociální pojištění na celý kalendářní měsíc? Řekněme, že bych chtěl odejít ze zkušební doby 15. dnem měsíce. Počítám s tím, že do nové práce bych musel nastoupit ještě do konce kalendářního měsíce, ale co ty dny mezi tím?

Zobrazit
 

Ukončení rodičovské dovolené jako OSVČ – placení pojištění (sociální, zdravotní)

Hezký den, mám dotaz ohledně ukončení rodičovského příspěvku u OSVČ. V roce 2022 jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, kdy jsem si čerpání rodičovského příspěvku nastavila na 2 roky (končí mi tedy v únoru letošního roku). Již před narozením syna jsem podnikala jako OSVČ (nepovinné nemocenské pojištění jsem si neplatila). Je třeba ukončení rodičovského příspěvku nahlásit […]

Zobrazit
 
 

Platba pojistného po uplynutí podpůrčí doby nemocenské

Dobrý den, skončila mi podpůrčí doba nemocenské. Na ČSSZ mám zažádáno o prodloužení. Chci se zeptat, jak je to s placením ZP a SP během toho, než přijde vyjádření. Podpůrčí doba mi skončila k 9. 9., tj. za těch prvních 9 dní v měsíci, ještě pošlou nemocenské, je tedy zaplaceno i pojištění? Neschopenku jsem neukončil, […]

Zobrazit
 

Zdravotní pojištění při celodenní péči o dítě do 7 roků

Za manželku platí zdravotní pojištění stát, jelikož celodenně a osobně pečuje o dítě do 7 let. Jak je to v případě, kdy bude hospitalizovaná v nemocnici a tedy nemůže předmětnou péči vykonávat? Musí si platit zdravotní pojištění sama, protože onemocněla? Vzhledem k tomu, že dítě bude po dobu pobytu v nemocnici manželky ve školce celý […]

Zobrazit
 

Úřad práce a placení zdravotního pojištění u studenta nad 26 let

Dobrý den, v únoru mi bylo 26 let a pořád studuji vysokou školu, teď nastupuji do posledního ročníku. Vím, že od února si musím platit zdravotní pojištění, ale chci se prosím zeptat, bylo by možné se registrovat i jako student nad 26 let na úřadu práce s tím, že by za mě zdravotní pojištění platil […]

Zobrazit