Minimální zdravotní pojištění 2024

Nemocenská a konec pracovní smlouvy

Dobrý den, 31. 5. 2021 mi skončila pracovní smlouva. Byl jsem ale touto dobou už 2 měsíce na nemocenské, kterou mi lékař ukončil ve středu 9. 6. 2021. Následující den, jsem byl u bývalého zaměstnavatele pro papíry o ukončení zaměstnání, na úřad práce jsem šel v pondělí 14. 6. 2021 Nedávno jsem dostal rozhodnutí o […]

Zobrazit
 
 

Pozdní registrace na Úřadu práce – hrozí mi nějaká sankce?

Dobrý den, chci se zeptat, co mě čeká, když přijdu zaregistrovat na UP se zpožděním o 15 dnů? Zda budu muset něco doplatit? Děkuji

Zobrazit
 

OSVČ, podnikání, rodičovská

Dobrý den, mám dotaz – když je matka OSVČ a ještě je vlastník firmy, konkrétně s.r.o., při tom jí skončí rodičovský příspěvek po 3 letech, musí se to někde hlásit – vzhledem ke zdravotnímu a sociálnímu pojištění? Děkuji.

Zobrazit
 
 

Výpověď dohodou a nemocenská

Dobrý den, řeším podklady pro DP 2020 kolegy- měl „úrodný rok“ 1) 1.1 – 31.1.prac.poměr – ukončení dohodou 2) 30.1.(před ukončením PP) nastoupil na PN – trvala do 2.3. 3) 3.3. – 31.7. – pracovní poměr – ukončení dohodou 4) 1.8. – 9.8. – NIC 5) 10.8. – 22.9. – ÚP 6) 23.9. – OSVČ […]

Zobrazit
 

Péče o dítě – dvě děti do 15 let věku

Dobrý den, v případě, že je osoba celodenně a řádně pečující o dvě děti do 15 let věku, tak uvedený věk 15 let je myšlen v součtu věků obou dětí (např. 9 let + 6 let) nebo je to bráno samostatně u každého dítěte? Předem Vám velice děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Student nad 26 let, zdravotní a sociální pojištění, DPP

Prosím o info ohledně studenta nad 26 let, který je stále na VŠ, prezenční bakalářské studium. Jestli chápu správně, po dosažení 26 let nemá takový student žádné výhody a jako osoba bez zdanitelných příjmů si musí platit sám zdravotní pojištění, letos ve výši 2052.- měsíčně. Sociální pojištění platit nemusí. Zajímá mě, jak to bude, když […]

Zobrazit