Náhrada mzdy za prvních 14 dní

Výplata nemocenské po ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou

Dobrý den, před ukončením smlouvy na dobu určitou jsem musel na nemocenskou. Pracovní smlouva mi skončila 31. 3. 2018 a nemocenská začala 26. 3. 2018. Musí mi bývalý zaměstnavatel platit nemocenskou do 14. dne od 4. dne? I když sedmý až 14. den je v dalším měsíci, tedy od 1. 4. do 8. 4. 2018, […]

Zobrazit

DPČ a náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci

Dobrý den, mám nastoupit na DPČ, (hodinová mzda 90-110 Kč/hod) s tím, že je v plánu odpracovat měsíčně 80 hodin v průběhu dvou týdnů. Můžu v týdnu, kdy budu vědět, že budu doma, nastoupit na neschopenku? A jakým způsobem mi bude vypočtena náhrada mzdy za prvních 14 dnu PN? Děkuji za odpověď.

Zobrazit

Konec pracovního poměru v těhotenství, mám nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den, moc bych prosila o zodpovězení mé současné situace. Jsem v 6. měsíci těhotenství, a budu nastupovat na pracovní neschopenku. Problém je ten, že k 31. 7. 2017 mi zaniká pracovní smlouva. Zajímalo by mě, zda jestliže nastoupím na PN k 31. 7. 2017 zda mám právo na náhradu mzdy v prvních 14 dnech […]

Zobrazit

Konec pracovního poměru a neschopenka

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, 13.6 jsem byl uznán práce neschopným a 21.6 nastupuji na operaci, ale 15.6 mi končí pracovní poměr na dobu určitou. Chci se zeptat, co bude dál? Bude neschopenka platná? Můžu jít na operaci bez toho, abych si ji musel sám zaplatit? Mám nárok na nemocenské? děkuji

Zobrazit

Proplacení neschopenky po skončení rodičovské dovolené

Dobrý den, dne 11. 9. 2016 mi skončila dvouletá RD, ale od 12. 09. 2016 jsem nastoupila na neschopenku. ČSSZ mi proplatila 4 dny od 15. dne nemoci, ale jiné peníze mi nepřišly. Mám nárok na proplacení prvních 14. dní od zaměstnavatele, kde mám smlouvu na dobu neurčitou? Zaměstnavatel o nástupu na neschopenku věděl, bylo […]

Zobrazit

Nemocenská kvůli rizikovému těhotenství

Dobrý den, jsem těhotná a doktor mě doporučil jít na „rizikové těhotenství“, tzn. zůstat doma v pracovní neschopnosti. Chtěla jsem se zeptat, kdo mi bude vyplácet nemocenské dávky, když jsem v klasickém zaměstnaneckém poměru na smlouvu, na dobu neurčitou. Jestli stát anebo zaměstnavatel? Předem velice děkuji za odpověď

Zobrazit