Náhrada mzdy za prvních 14 dní

Nemocenská v době výpovědi – nárok na nemocenské dávky

Dobrý den, jak je to s výpovědní lhůtou, kdy zaměstnanec dá ze svého rozhodnutí výpověď, ale před jejím uplynutím onemocní? Má nárok pobírat nemocenské dávky, i když nemoc přesáhne do doby, kdy už by neměl být zaměstnán? Děkuji

Zobrazit
 
 

Nemoc při výpovědi ze zaměstnání – kdo platí nemocenskou?

Dobrý den, chtěla se zeptat: V zaměstnání jsem dala výpověď k 30. 11. 2021, ale 26. 11. 2021 jsem dostala Covid a byla jsem  nemocná do 12. 12. 2021. Pak jsem nastoupila na UP. Zaměstnavatel mi zaplatil jen nemocenskou od 26. 11. – 30. 11. 2021, další dny v prosinci už ne. Za 10. 12. […]

Zobrazit
 

Výpočet nemocenské ve zkušební době – kolik dostanu za jeden měsíc?

Dobrý den, v srpnu 2021 jsem po 4 letech na dohodu ukončila zaměstnání (můj hrubý příjem byl 32 000 Kč). Pak jsem byla od 1.9 – 12.10 registrovaná na UP, 13.10 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Zaměstnavatel se však po 6 dnech rozhodl, že novou pozici otevírat nebude a ukončil můj poměr ve zkušební době. Zde […]

Zobrazit
 
 

Kdo platí nemocenskou po skončení zaměstnání – začátek v ochranné lhůtě 7 dní

Dobrý den, potřeboval bych poradit Dne 31. 3. 21 mi skončí pracovní poměr dohodou ze strany zaměstnavatele (dohoda o ukončení pracovního poměru – kvůli odstupnému) Zda-li mohu nastoupit na nemocenskou v ochranné 7 denní lhůtě a kdo mi bude a pokud ano platit prvních 14 dní nemocenskou. Děkuji

Zobrazit
 

Karanténa po dlouhodobé pracovní neschopnosti (380 dní)

Dobrý den, moje manželka se po dlouhé nemoci vrací 3 května do zaměstnání, ale ke stejnému datu má vyčerpanou podpůrčí dobu v délce 380 dní. Jelikož u nich ve firmě je spoustu COVID pozitivních lidí, tak bych chtěl vědět, jestli by při nařízené karanténě měla nárok na nemocenskou. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Výpočet náhrady mzdy za svátek + nemocenská?

Zdravím, měl bych 2 dotazy. Od kdy se počítá neschopenka – od 1 dne nebo až od 4 dne (zdali první 3 dny jsou neplacené)? A 2 dotaz – firma je nově založená od 1. 1. 2021 a za leden jsem měl cca53 hrubého – čistého 41 tisíc. Zaměstnavatel nám vypočítal průměr za svátek cca850,-. […]

Zobrazit