Nárok na nemocenskou 6 týdnů před porodem

Nástup na RD z práce bez nároku na PPM

Dobrý den, jsem těhotná a pracuji na DPP s výdělkem do 10 000 Kč, nemám tedy nárok na PPM. Chtěla bych se zeptat, kdy se v takové chvíli odchází ze zaměstnání na „mateřskou dovolenou“ (nevím, jak to nazvat, když na ni vlastně nepůjdu). Blíží se mi termín 8 týdnů do porodu, ale zaměstnavatel mě nechce […]

Zobrazit
 
 

PPM přes otce dítěte + nemocenská

Dobrý den, předem Vám děkuji za Váš čas a omlouvám se za množství otázek. – Má PPM by byla, i přes to že si platím potřebně dlouhou dobu nemocenské pojištění při OSVČ (hlavní, příjem cca 20.000,- měsíčně), velmi nízká, a tak uvažujeme, že budeme čerpat PPM přes otce dítěte, který je zaměstnanec, kde by to […]

Zobrazit
 

Nárok na PPM – dálkové studium VŠ a zaměstnání

Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit ohledně čerpání PPM. 1. Nastoupila jsem na HPP na dobu neurčitou od 1. 2. 2017. Předtím jsem pracovala jako OSVČ a neplatila si dobrovolné nemocenské pojištění. Nástup na mateřskou bych měla mít 27.7. Nesplňuji tedy 270 dní účasti na pojištění (k datu nástupu na mateřskou bych plnila nějakých 177 […]

Zobrazit
 
 

Nárok na PPM 2017 při evidenci na ÚP

Dobrý den, Prosím Vás, termín porodu mám stanoven na 31. 10. 2017. U posledního zaměstnavatele jsem zaměstnaná od 1. 10. 2016. V období únor 2016 až září 2016 jsem byla nezaměstnaná a z toho únor, březen, duben, červenec, srpen a září v evidenci na ÚP. Květen a červen jsem si platila pojištění sama. Před únorem […]

Zobrazit
 

Nárok na mateřskou v EU (v Polsku)

Dobrý den, rok žiji a pracuji v Polsku (hlavní pracovní poměr), nyní mám smlouvu pouze na dobu určitou do konce roku. Trvalý pobyt mam v ČR. Před odstěhováním jsem pracovala v ČR na hlavní pracovní poměr a předtím studovala VŠ. Mám prosím 2 otázky: 1.) Pokud bych otěhotněla nyní, když mám smlouvu na dobu určitou – […]

Zobrazit
 

Mám nárok na neschopenku před porodem?

Dobrý den, chci se zeptat: od 1. 11. 2015 do 30. 10. 2016 jsem byla zaměstnaná na dobu určitou. Zjistila jsem 13. 10. 2016, že jsem těhotná, tak sem šla okamžitě na rizikovou neschopenku. Můj zaměstnavatel mi už smlouvu neprodloužil.  Ptala sem se paní účetní v práci, jestli mám nárok na mateřskou, ta mi řekla, […]

Zobrazit