Nárok na OČR 2024

Má manžel nárok na paragraf na dítě během mojí rodičovské dovolené?

Dobrý den, čeká mě operace a hospitalizace v nemocnici. Jsem na rodičovské dovolené a mám 11ti měsíční dceru. Chci se zeptat, jak je to s čerpáním ošetřování člena rodiny? Má na ní manžel nárok, pokud já budu hospitalizovaná, budu po operaci a nebudu se moci o dceru chvíli starat? Děkuji s pozdravem

Zobrazit
 
 

Nárok na ošetřovné – dítě nad 10 let

Dobrý den, syn před rokem onemocněl artritidou. Do 10 let nebyl s ošetřovným problém. Nyní je mu 10 let, jak se řeší ošetřovné v tomto případě? Někdy nastanou dny, kdy není schopen vstát z postele, každý pohyb je problém. Přeci ho nemohu nechat doma samotného. Dovolenou už mám z těchto důvodů vyčerpanou. Neplacené volno nepřichází […]

Zobrazit
 

Krátkodobé střídání na OCŘ při hospitalizaci (dítě v nemocnici)

Manželka je delší dobu (10 dní) na OČR s hospitalizovaným synem v nemocnici. Rád bych ji krátkodobě vystřídal (1-2 dny). Je možné toto provést bez nutnosti, aby se složitě měnilo OČR – například střídáním o víkendu nebo mimo její pracovní dny?

Zobrazit
 
 

Výpočet OČR 2024 – kalkulačka ošetřovné na dítě (nebo jiného člena rodiny)

Když vám onemocní dítě, nebo i v případech, kdy se nemá kdo postarat o malé dítě, můžete mít nárok na „paragraf“ v zaměstnání. Ošetřovné na dítě (nebo na jiného člena rodiny), je ale pouze krátkodobé. Pouze v některých případech (odlišné podmínky), může být nárok i na dlouhodobé ošetřovné (až 90 dní). Ošetřovné bylo velmi často využíváno během nedávné […]

Zobrazit
 

Může mít babička nárok na ošetřovné – péče o dítě při mé hospitalizaci v nemocnici?

Dobrý den, mám dceru (3roky) a žiji s ní sama, otec zemřel. Chci se zeptat, jak je to v případě, kdy bych musela být hospitalizována a potřebovala bych, aby se o dceru starala babička, která ale pracuje? Vystaví jí někdo nějakou ,,omluvenku“ do práce, aby se mohla postarat? Nebydlí s námi v jedné domácnosti. Nebo […]

Zobrazit
 

Nárok babičky na ošetřovné při péči o 2 letou vnučku – matka v nemocnici

Dobrý den, prosím mám dotaz: Pokud dcera bude muset nastoupit z důvodu nemoci do nemocnice a doma má 2 letou dceru, se kterou je na mateřské, mám jako pracující babička nárok zůstat s vnučkou doma, na nějaké formě ošetřovného? Děkuji moc za odpověď.

Zobrazit