Nemocenská během prvních 14 dnů

Proplacení neschopenky po skončení rodičovské dovolené

Dobrý den, dne 11. 9. 2016 mi skončila dvouletá RD, ale od 12. 09. 2016 jsem nastoupila na neschopenku. ČSSZ mi proplatila 4 dny od 15. dne nemoci, ale jiné peníze mi nepřišly. Mám nárok na proplacení prvních 14. dní od zaměstnavatele, kde mám smlouvu na dobu neurčitou? Zaměstnavatel o nástupu na neschopenku věděl, bylo […]

Zobrazit
 
 

Kdy mi přijde nemocenská?

Dobrý den, prosím Vás, nastoupila jsem koncem minulého měsíce na nemocenskou. V práci sem odevzdávala i lístek na peníze. Kdy mi přijdou prosím peníze? Jestli to dobře chápu, tak až příští měsíc? Předem dekuji za odpověď

Zobrazit
 

Nemocenská kvůli rizikovému těhotenství

Dobrý den, jsem těhotná a doktor mě doporučil jít na „rizikové těhotenství“, tzn. zůstat doma v pracovní neschopnosti. Chtěla jsem se zeptat, kdo mi bude vyplácet nemocenské dávky, když jsem v klasickém zaměstnaneckém poměru na smlouvu, na dobu neurčitou. Jestli stát anebo zaměstnavatel? Předem velice děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Změna u nemocenské v roce 2016 – placené i první 3 dny?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, protože jsem to i slyšela, že by se od dubna tohoto roku měly změnit podmínky u vyplácení nemocenské, že by se snad měly platit i první tři dny. Co je na tom pravdy a jaké jsou v nemocenské změny, jestli tedy jsou Děkuji

Zobrazit
 

První tři dny neschopnosti u dvou zaměstnavatelů

Dobrý den, pracuji u dvou různých zaměstnavatelů, vykonávám stejnou činnost, v pondělí a středu u jednoho a úterý, čtvrtek a pátek u druhého. Z předchozích odpovědí jsem pochopila, že musím mít dvě PN. Konkrétně nastoupím na PN v pátek. Chtěla jsem se zeptat, jak je to potom s určením prvních tří dnů neplacených a dalších […]

Zobrazit
 

Z čeho se počítá nemocenská při dlouhodobé pracovní neschopnosti?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká by byla výše mé nemocenské. Momentálně pracuji již 8 let a hrubá měsíční mzda je v posledních 12 měsících 37 000 Kč. Chápu správně, že pokud půjdu na nemocenskou 1-3 dny se neplatí, 4-14 den platí zaměstnavatel a poté je nemocenská hrazena z vyměřovacího základu? Tudíž pokud bych […]

Zobrazit