Péče o dítě do 4 let

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit
 
 

Konec pracovní smlouvy – co dělat, když nemám hlídání pro dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli když syn má 2 roky a 6 měsíců, a já chodím do práce, ale hlídání mi skončilo a nemá ho kdo hlídat, jestli mě zaměstnavatel musí ukončit pracovní smlouvu, abych mohla být se synem?

Zobrazit
 

Osoba pečující o dítě do 7 let – mám nárok a jak postupovat?

Dobrý den, jsem momentálně vedena na úřadu práce po skončení rodičovského příspěvku již rok. Dcera je momentálně přijata do školky, avšak vzhledem k tomu, že jí byla diagnostikována vývojová dysfázie a dcera v školce nejí žádné jídlo, musím dceru vyzvedávat po obědě. Tj. dcera je ve školce pouze dopoledne 4 hodiny. Úřad práce mi vypisuje doporučenky […]

Zobrazit
 
 

Nárok na rodičovský příspěvek při práci na hlavní pracovní poměr

Dobrý den, ráda bych se po mateřské vrátila do práce na hlavní pracovní poměr a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné zajistit hlídání dítěte do 2 let (mimo člena rodiny), tak abych nepřišla o rodičovský příspěvek? Děkuji

Zobrazit
 

Péče o osobu blízkou nebo o dvě děti do 15 let

Dobrý den, dovoluji si obrátit se na Vás s dotazem. Mám dvě děti 7 a 3,5 roku, v  současné době jsem doma čtvrtým rokem s druhým dítětem (v zaměstnání jsem požádala o rok neplaceného volna), neboť zároveň pečuji o téměř 90letou babičku a dceru nevzali do MŠ. V současné době již navštěvuje dopoledne MŠ, starší […]

Zobrazit
 

Nástup na Úřad práce po rodičovském příspěvku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s nástupem na Úřad práce, po rodičovském příspěvku. Loni v březnu byly dcerce 3 roky. Z důvodu nepřijetí do mateřské školy jsem musela dát v práci výpověď. Prodloužila jsem si příspěvek do 4 let dítěte. Jakou výši podpory budu pobírat a jaké potřebné dokumenty musím přinést […]

Zobrazit