Péče o dítě do 7 let

Péče o děti do 15 let – kolik si mohu přivydělat na DPP nebo DPČ?

Dobrý den, manželka je nahlášena na péči o dítě a teď řešíme kolik si muže v roce 2024 přivydělat na DPP a DPČ. Je to stejné jako u stejné otázky z roku 2022. Děkuji

Zobrazit
 
 

Zdravotní pojištění při celodenní péči o dítě do 7 roků

Za manželku platí zdravotní pojištění stát, jelikož celodenně a osobně pečuje o dítě do 7 let. Jak je to v případě, kdy bude hospitalizovaná v nemocnici a tedy nemůže předmětnou péči vykonávat? Musí si platit zdravotní pojištění sama, protože onemocněla? Vzhledem k tomu, že dítě bude po dobu pobytu v nemocnici manželky ve školce celý […]

Zobrazit
 

Nárok na RP a celodenní pobyt staršího dítěte v MŠ

Dobrý den, jsem aktuálně na mateřské s druhým dítětem a starší tříletá dcera nastoupila do školky. Brzy přejdu na rodičovskou a požádám si o rodičovský příspěvek. Je nutné, aby starší dcera chodila, že školky po obědě domů, když budu s miminkem doma? Slyšela jsem, že pokud by byla ve školce celý den, přišla bych o […]

Zobrazit
 
 

Konec pracovní smlouvy – co dělat, když nemám hlídání pro dítě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli když syn má 2 roky a 6 měsíců, a já chodím do práce, ale hlídání mi skončilo a nemá ho kdo hlídat, jestli mě zaměstnavatel musí ukončit pracovní smlouvu, abych mohla být se synem?

Zobrazit
 

Osoba pečující o dítě do 7 let – mám nárok a jak postupovat?

Dobrý den, jsem momentálně vedena na úřadu práce po skončení rodičovského příspěvku již rok. Dcera je momentálně přijata do školky, avšak vzhledem k tomu, že jí byla diagnostikována vývojová dysfázie a dcera v školce nejí žádné jídlo, musím dceru vyzvedávat po obědě. Tj. dcera je ve školce pouze dopoledne 4 hodiny. Úřad práce mi vypisuje doporučenky […]

Zobrazit
 

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit