Péče o dítě do 7 let

Konec rodičovské dovolené

Dobrý den, kdy mi končí rodičovská dovolená? Vyplacením částky 220 000Kč? Nebo narozeninami dítěte 17.3? Jde mi o to, že se budu registrovat na úřadu práce a zda tedy do tři dnů od vyplacení částky nebo narozenin? Nechci, aby mi vznikl dluh na zdravotním pojištění 45Kč za den.

Zobrazit
 
 

Registrace na UP po RD

Dobrý den, v dubnu 2016 mi končí rodičovská dovolená a chtěla bych se ihned poté (do 3 dnů) zaregistrovat na UP. Do zaměstnání, ale mohu nastoupit až od září, protože od září začne syn navštěvovat školku. Je možné, že mě UP vůbec nezaregistruje neboť je zjevné, že po dobu 5 měsíců, tedy do září (co […]

Zobrazit
 

Péče o osobu blízkou na dítě

Dobrý den, jsem v takové situaci. Syn je nedonošený je mu rok a půl a trpí na bronchitidy, neprospívá, pořád jen po doktorech. Teď má zase po měsíci ATB což je děsné. Ptala jsem se naší dr. že i když je brzy, tak jestli ho můžu ve 3 letech ( mat. mám jen na 3 […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě do 7 let – nemoc, lékař

Dobrý den ráda bych se zeptala, pokud za mě bude platit pojištění stát, protože pečuji o dítě do 7 let věku a budu splňovat podmínku, že je ve školce max. 4 hodiny denně, může výjimečně dítě zůstat ve školce déle, když budu já nebo druhé dítě nemocné nebo já nebo druhé dítě budeme muset odpoledne […]

Zobrazit
 

Co dělat, když po skončení RP dítě nevezmou do školky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou možnosti, když po skončení rodičovské dovolené, dítě nevezmou do školky? Během RD jsem dostala výpověď od zaměstnavatele z důvodu krachu (insolvence) firmy (část odstupného jsem dostala od úřadu práce, zbytek mi firma stále dluží). Nemám se tedy po skončení RD kam vrátit. Dcera je narozena v létě […]

Zobrazit
 

Rodičovská dovolená – může dítě chodit do školky?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když mám dvě děti jedno 4let a druhé 2 roky (s druhým dítětem jsem na rodičovské dovolené), na kolik hodin denně může chodit mé první dítě do školky? Maximálně na 4?

Zobrazit