Péče o dítě do 7 roků

Péče o dítě do 7 let – jaké mám možnosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké mám / nemám možnosti… Resp. 1. 10. 2022 bude mít syn 4. narozeniny, RP mám do 4 let věku dítěte. Naskytla se mi možnost práce jako průvodce v Lesním klubu. Syn by tam mohl být se mnou. Smlouvu bych měla na DPP. Má otázka je, jak by to […]

Zobrazit
 
 

Konec RP – mám nárok na nějaký příspěvek?

Dobrý den, mám dotaz Momentálně pobírám rodičovský příspěvek, v červenci letošního roku mi ale končí, dceři budou v létě 3 roky, a tudíž mi ji momentálně do školky nevzali. V zaměstnání, v kterém jsem předtím pracovala, budu muset dát výpověď, protože jsem se během mateřské odstěhovala na druhý konec republiky a dojíždění nepřipadá v úvahu. […]

Zobrazit
 

Péče o osobu blízkou nebo o dvě děti do 15 let

Dobrý den, dovoluji si obrátit se na Vás s dotazem. Mám dvě děti 7 a 3,5 roku, v  současné době jsem doma čtvrtým rokem s druhým dítětem (v zaměstnání jsem požádala o rok neplaceného volna), neboť zároveň pečuji o téměř 90letou babičku a dceru nevzali do MŠ. V současné době již navštěvuje dopoledne MŠ, starší […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě do 7 let věku a příjem z pronájmu

Dobrý den, nyní pečuji o dítě do 7 let věku.  Zdravotní pojišťovna, za mě hradí zdravotní pojištění a sociální pojištění je dobrovolné. Za nedlouho začnu pronajímat byt a také, pracuji na dohodu v době, kdy dcera navštěvuje školku. Zajímám mě, zda mohu mít příjem z pronájmu a zároveň být vedena, jako pečující o dítě do […]

Zobrazit
 

Co můžu dělat po skončení rodičovské dovolené?

Dobrý den, v červenci mi končí rodičovská dovolená. Dítě dovrší 5.7.2021 4 let. Končí mi tedy RD přesně v tento den? Ráda bych však zůstala nadále doma – ženou v domácnosti. Jaké mám povinnosti a možnosti – kam se nahlásit, co si platit nebo co mi může být placeno? Děkuji za odpověď.

Zobrazit
 

Péče o dítě – dvě děti do 15 let věku

Dobrý den, v případě, že je osoba celodenně a řádně pečující o dvě děti do 15 let věku, tak uvedený věk 15 let je myšlen v součtu věků obou dětí (např. 9 let + 6 let) nebo je to bráno samostatně u každého dítěte? Předem Vám velice děkuji za odpověď.

Zobrazit