Péče o dítě do 7 roků

Na ÚP nebo starost o dítě po rodičovské? Mám žádost o příspěvek na péči

Dobrý den, dnešním dnem mi byla vyplacena poslední dávka do 220000,-. Končí mi tedy rodičovská dovolená, pokud jsem byla předtím nezaměstnaná? Kdy se nahlásit na ÚP nebo zdravotní pojišťovnu, abych neměla nikde dluhy? Mám tři nemocné děti a mám podanou žádost o příspěvek na péči, ale zatím není rozhodnuto. Nevím kam se vrtnout! Na ÚP […]

Zobrazit
 
 

Péče o dítě do 7 let je nárok na ostatní dávky?

Chtěla bych se zeptat, náhodně jsem se dozvěděla o možnosti péče o dítě do 7 let. Moc tomu nerozumím jen, co jsem si přečetla něco tu. K mému případu malému budou teď v lednu 4 roky. Je neustále nemocný, týden ve školce, 14dní doma marod, a tak stále dokola. Od května do září jsem pracovala, […]

Zobrazit
 

Péče o nezaopatřené dítě při střídavé péči rodičů

Dobrý den, mohu být evidována jako matka v domácnosti (péče o nezaopatřené dítě do 7 let), tzn. zdravotní pojištění, bych měla placené státem, pokud máme děti ve střídavé péči – týden/týden. Děkuji

Zobrazit
 
 

Konec rodičovské dovolené

Dobrý den, kdy mi končí rodičovská dovolená? Vyplacením částky 220 000Kč? Nebo narozeninami dítěte 17.3? Jde mi o to, že se budu registrovat na úřadu práce a zda tedy do tři dnů od vyplacení částky nebo narozenin? Nechci, aby mi vznikl dluh na zdravotním pojištění 45Kč za den.

Zobrazit
 

Registrace na UP po RD

Dobrý den, v dubnu 2016 mi končí rodičovská dovolená a chtěla bych se ihned poté (do 3 dnů) zaregistrovat na UP. Do zaměstnání, ale mohu nastoupit až od září, protože od září začne syn navštěvovat školku. Je možné, že mě UP vůbec nezaregistruje neboť je zjevné, že po dobu 5 měsíců, tedy do září (co […]

Zobrazit
 

Péče o osobu blízkou na dítě

Dobrý den, jsem v takové situaci. Syn je nedonošený je mu rok a půl a trpí na bronchitidy, neprospívá, pořád jen po doktorech. Teď má zase po měsíci ATB což je děsné. Ptala jsem se naší dr. že i když je brzy, tak jestli ho můžu ve 3 letech ( mat. mám jen na 3 […]

Zobrazit