Podpora pro nezaměstnané 2024

Žádost o příspěvek v nezaměstnanosti a živnostenský list

Dobrý den, pokud bych měla aktivní živnostenský list, ale s měsíčním výdělkem do výše 1/2 minimální mzdy, je možné žádat o příspěvek v nezaměstnanosti? Nebo je možné být alespoň registrován jako uchazeč o zaměstnání bez finančního příspěvku? Děkuji, M.

Zobrazit
 
 

Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti – výpověď k 31. 12.?

Dobrý den, Dostala jsem od zaměstnavatele výpověď. Momentálně jsem ve výpovědní době, a zaměstnání by mi mělo skončit na konci roku – k 31. 12. 2021. Měla bych dva dotazy, ohledně podpory v nezaměstnanosti: 1. Z čeho se přesně bude počítat podpora v nezaměstnanosti? Vím, že je to z čisté výplaty, ale nevím, za jaké se to […]

Zobrazit
 

Kolik bude moje podpora v nezaměstnanosti a jak dlouho ji budu dostávat?

Dobrý den, Podala jsem ve svém zaměstnání výpověď, a budu končit 30. 4. 2021 Zajímalo by mě, jestli se podpora bude vypočítávat z čisté nebo z hrubé mzdy, a z jakého období? Je mi 53 let a mám tak myslím nárok na 8 měsíců podpory. Když dostanu odchodné ve výši čtyřnásobku platu, tak se mi bude podpora vyplácet […]

Zobrazit
 
 

Nárok na podporu v nezaměstnanosti při dlouhodobé pracovní neschopnosti

Dobrý den, prosím o radu, zda má manžel nárok na podporu v nezaměstnanosti. Od roku 1992 je zaměstnaný u jednoho zaměstnavatele a marodil minimálně. V roce 2019 onemocněl a byla mu vystavena dočasná pracovní neschopnost od 13.5 do 29. 2. 2020. 1. 3. 2020 nastoupil zpět do zaměstnání, ale pro přetrvávající zdravotní problémy nastoupil opět […]

Zobrazit
 

Výpověď ve zkušební době – nárok na dávky z úřadu práce?

Dobrý den, chci dát výpověď ve zkušební době, mám nárok na dávky z úřadu práce? Nikdy jsem nebyla evidována. Děkuji

Zobrazit
 

Co budu dostávat po skončení podpory v nezaměstnanosti?

Dobrý den, co mam dělat po skončení podpory v nezaměstnanosti když jsem stále nenašel práci? Někde jsem se dočetl, že mi dále bude vypláceno životní minimum, ale na úřadě mi paní pořád říkala jen o hmotné nouzi. Děkuju.

Zobrazit