Podpora pro nezaměstnané 2024

Podpora v nezaměstnanosti při ukončení zaměstnání ve zkušební době

Dobrý den, pracoval u zaměstnavatele v jedné firmě, kde mně bohužel změna majitele a měnící se podmínky donutili ukončit po 3 letech pracovní poměr. Zažádal jsem tedy o podporu v nezaměstnanosti, která mi byla vypočítána z průměrného čistého platu předešlého zaměstnání. Na pracovním úřadu jsem byl zapsán 3 měsíce a následně si našel novou práci. […]

Zobrazit
 
 

Opakovaná podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na kolik měsíců budu potřebovat novou smlouvu od zaměstnavatele. Stálý pracovní poměr mi skončil 31. 8. 2015. Na pracovním úřadu jsem byla do 28. 12. 2015. Nastoupila jsem a pracovala do 31.3.2016 . Vše řádně na smlouvu. Platili sociální a zdravotní pojištění. Od 1. 4. 2016 jsem opět na […]

Zobrazit
 

Sociální dávky po návratu ze zahraničí

Dobrý den, již léta pracuji v Německu, a nyní se mi naskytla možnost vyrazit s kamarádem na pár měsíců, či snad i let, na dlouho plánovány trek Jižní Amerikou. V práci jsem dal výpověď a od května jsem tak nezaměstnaný, končím tak brzy, abych do září, kdy je odlet stihl vyřídit letenky a jiné věci. Momentálně […]

Zobrazit
 
 

Má přítel nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, chtěla bych se optat, zda bude mít přítel nárok na podporu v nezaměstnanosti? Bohužel si nejsem jistá, zda do odpracovaných 12ti měsíců mám počítat i například jen část měsíce, proto se obracím na vás, zda byste mi nemohli poradit, zda bude mít nárok, či nebude a nějaké měsíce mu chybí. Zaměstnání byli následující: […]

Zobrazit
 

Kolik je minimální podpora v nezaměstnanosti 2014

Dobrý den, poslední 3 roky jsem byla doma s dítětem na rodičovské. Ta mi teď končí a já se nemám kam vrátit. Měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou a ta mi zanikla během rodičovské dovolené. Takže se budu muset jít zapsat na Úřad práce. Zajímalo by mě, jaká bude moje podpora v nezaměstnanosti. Někde jsem se […]

Zobrazit