Porodné na druhé dítě 2024

Budeme mít nárok na porodné na druhé dítě?

Hezký den, V lednu jsem porodila své druhé dítě, u prvního jsme o porodné nežádali, tudíž nevíme, co se vše započítává. Za poslední čtvrtletí měl manžel plat (rijen-pros.25377 Kč, 18085 Kč a19536 Kč čistého. A já od 23.11 začala pobírat mateřskou v denní výši 638 Kč. Máme nárok na porodné? Velice děkuji

Zobrazit
 
 

Porodné a jaké jsou podmínky?

Dobrý den, až stydím se to zde napsat, ale jsem od cca 2014 nezaměstnán, nejsem ani veden na UP a zdravotní si platím se zpožděním sám. Mám občanské sdružení a nějaké maličké příjmy na činnost formou daru od lidí. Našetřeno jsem měl z dřívějška a z toho žiji atd. No, ale sdružení se nerozjelo dle […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné – dítě dáno k adopci

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na porodné, i když sem musela dát miminko k adopci. A před porodem jsem byla nezaměstnaná. Žiju s přítelem, který zaměstnaný je. Jen bych chtěla vědět co teď. Děkuji

Zobrazit
 
 

Co se počítá jako příjem pro nárok na porodné

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda do doložení příjmu pro získání porodného se počítá i proplacení nevyčerpané dovolené, která byla proplacena v kalendářním období před narozením dítěte. Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Doložení příjmu pro porodné

Dobrý den, můžete mi poradit? Když se dokládá příjem k porodnému, jde o to, za jaké období je vypláceno (třeba nemocenská) nebo kdy jsem reálně měla peníze na účtu? Když mi přijde nemocenská za 6. měsíc na účet až třeba 2. 7. je to příjem spadající do 2. nebo 3. čtvrtletí? Děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Nárok na porodné, ze kterých měsíců se počítá?

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, z jakých měsíců se bude vypočítávat nárok na porodné, když mám termín porodu posledního října a na mateřskou plánuji jít předepsaných 42 dní před porodem (čili v 1/2 září). – Jde mi o to, jestli do toho výpočtu vstupuje i září nebo nikoli. Zda by šlo tedy o […]

Zobrazit