Porodné na třetí dítě 2024

Budu mít nárok na porodné u druhého porodu?

Dobrý den, mám dvojčata, mají 10 let. V srpnu porodím dítě s jiným otcem (nejsme manželé), v té době nebudu mít žádný příjem ani PPM, byla jsem zaměstnaná pouze na DPČ a neplatila nemocenské pojištění. Otec dítěte má příjem 24 tisíc, chtěla bych vědět, zda máme nárok na porodné, když to bude teprve můj druhý […]

Zobrazit
 
 

Nárok na sociální dávky – změny 2017?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou změny v roce 2017? Jsem samoživitelka, mám 7 letou, 4 letou, 2 letou dceru a teď čekám 4 dítko, porodím v roce 2017 Nepracovala jsem, takže budu pobírat rodičovský příspěvek. Mám nárok na porodné? Nebo jsou nějaké jiné dávky na pomoc pro matky s takto hodně děti? […]

Zobrazit
 

Nárok na porodné když přítel je OSVČ?

Dobrý den, jak se posuzuje nárok na porodné v případě, kdy já jsem zaměstnancem, ale přítel je OSVČ. Počítají se jeho příjmy z daňového přiznání za příslušný rok poděleno na čtvrtletí předcházející narození dítěte. Nebo se vypočítává příjem z průměrné mzdy bez ohledu na skutečné příjmy? Termín porodu 1. 3. 2017 Děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Zamítnuté porodné – odvolání proti rozhodnutí

Dobrý den, Žádala jsem o porodné na dítě, které se narodilo v březnu 2016 (1. dítě). Dokládali jsme příjmy za období říjen-prosinec 2015. Otec čistý příjem 14460,-/měsíčně. Já nemocenská za období 1.10. – 31.12.- vyplaceno celkově 15364,- Když to sečtu, vychází mi, že na porodné bychom dosáhli. Avšak přišel dopis, kde tvrdí, že rozhodný příjem […]

Zobrazit
 

Porodné – porodné na třetí dítě

Dobry den, jsme všichni cizinci, ale máme trvale bydliště v ČR. Já, manželka, která má syna od prvního manželství naše dcera. Dnes manželce odmítli nárok na porodné, důvodem byl; patnáctiletý syn, který se učí ve škole mimo ČR. Dekuji

Zobrazit