Pracovní úraz

Pracovní úraz – jak se vypočítá doplatek do průměrné mzdy (náhrada za ztrátu výdělku)

Dobrý den, měl jsem pracovním úrazu oboustranné zlomeniny kotníku a dvou operacích. Nemocenská mi chodila na účet, kde byl i DVZ a částka která činila 72% z tohoto DVZ. Měl mi být doplacen ušlý výdělek do výše průměrné mzdy, tedy 28% z DVZ. Doplatek mi přišel jen cca 18% DVZ a z toho stržena daň […]

Zobrazit
 
 

Výpověď ze zdravotních důvodů

Dobrý den, u stávajícího zaměstnavatele jsem zaměstnán od roku 2016 na pozici Programátor. Za dobu výkonu práce kromě práce na PC přibyly i pracovní povinnosti, obsluha stroje a s tím spojené práce jako zvedání a přemisťování těžkých břemen nebo přemisťování těžkých palet s materiálem. V roce 2019 jsem byl operován pro vyhřezlou plotýnku v bederní […]

Zobrazit
 

Zpětné uznání pracovního úrazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocenské. Měl jsem pracovní úraz, kdy jsem přišel o článek malíčku, bohužel jsem to nenahlásil jako pracovní úraz. Prosím o info, zda se dá to změnit na pracovní úraz Zaměstnavatel mne od toho odrazoval, a teď dělá, jako kdyby se nic nestalo. Stále jsem v pracovní neschopnosti. Prosím jak postupovat, […]

Zobrazit
 
 

Pracovní úraz – náhrada ztráty na výdělku

Dobrý den, potřebuji radu prosím. Stal se mi pracovní úraz zlomenina palce. A chci se zeptat na náhradu ztráty na výdělku. Kde se to řeší? Z práce volali, že mi dají formulář a mám si ho jít podat někde na sociálku vyplnit (vypočítat)? Opravdu nevím kam. Nebo jak se postupuje? Pracovní poměr se bude ukončovat […]

Zobrazit
 

Náhrada mzdy při pracovním úrazu

Dobrý den, prosím o radu, v jaké výši platí zaměstnavatel náhradu mzdy zaměstnanci, který si způsobil pracovní úraz. Je to 60% jako nemoc a do 100% doplácí pojišťovna. Děkuji.

Zobrazit
 

Nemocenské dávky u pracovního úrazu?

Dobrý den, Chci se zeptat, došlo u mě k přetížení a vyčerpání ze zaměstnání. Jsem na nemocenské, myslela jsem, že to bude otázka měsíce, kdy si odpočinu a bude to v pořádku. Bohužel se můj zdravotní stav po dvou měsících nezlepšil a začala jsem chodit k psychologovi, který diagnostikoval syndrom vyhoření z práce. Budu na […]

Zobrazit