Rodičovská na 4 roky

Mateřská a rodičovská dovolená – jak vyčerpat zbytek RP?

Dobrý den, v současné době jsem na rodičovské dovolené s ročním synem. Za 7 měsíců se nám narodí miminko. Rodičovsky příspěvek nevyčerpám ani, když ho navýším na maximum. Prosím o info zda je možné, aby můj muž nastoupil na rodičovskou dovolenou a já podle terminu porodu na mateřskou? Děkuji

Zobrazit
 
 

Změna výše rodičovského příspěvku

Dobrý den, chci se zeptat, je možno změnit pobírání rodičovského příspěvku? Jde o to, že při žádosti jsem zaškrtla, že nemám možnost volby, i když byl partner zaměstnán. Když by se rodičovský příspěvek přepsal, na partnera bylo by možné změnit dobu pobírání rodičovský příspěvku. V roce 2012 jsme to u prvního syna přepsali na partnera […]

Zobrazit
 

Do kdy musím požádat o rodičovský příspěvek

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám 5-ti měsíční miminko, před porodem jsem nepracovala a byla jsem v evidenci ÚP, tudíž mám nárok pouze na rodičovský příspěvek. Do kdy nejpozději o něj musím požádat? Nemohu to nikde najít. Mockrát děkuji za odpověď

Zobrazit
 
 

Přechod z první rodičovské dovolené na druhou rodičovskou dovolenou

Dobrý den, rád bych se zeptal jak to je s přechodem z RD na RD. Na dceru máme 3 lety RD (vybrali jsme) a první peníze byly vyplaceny za 11/2014. Chceme druhé dítě, ale nevíme, jestli si budeme moct zase vybrat délku RD. Manželka měla zaměstnání na dobu určitou, které bylo ukončeno 18.6.2014 ( od […]

Zobrazit
 

Nevím, kdy končí rodičovský příspěvek

Dobrý den Mám dotaz můj syn se mi narodil 6.12.2011 podala jsem papíry na mateřskou po 9 měsících jsem šla na rodičovský příspěvek. A teď si nejsem jistá, kdy mi přijde poslední rodičovský příspěvek, když sem to měla na 4 roky dítěte?. Pak bych se ještě chtěla zeptat, na co mám pak nárok, jak má […]

Zobrazit