Zákaz výpovědi během těhotenství

Těhotenství, mám nárok na nějaké sociální dávky?

Dobrý den, prosím o pomoc, nejsem zrovna znalá v oblasti sociální, a z dřívějška nemám dobré zkušenosti se sociálními pracovnicemi, potřebuji poradit s tím, na co mám nárok, pokud jsem nyní na nemocenské (ještě ani nevím kolik bude), z důvodu rizikového těhotenství. Má čistá mzda je cca v průměru 12800 Kč (smlouva na neurčito), mám […]

Zobrazit
 
 

Práce a rodičovská dovolená

Dobrý den, mohu při pobírání rodičovského příspěvku pracovat u stejného zaměstnavatele od července 2018, aniž by muselo jít 6. měsíční dítě do jeslí? Manžel by zajistil péči o dítě, kdy bude mít volné dny (pracuje na směny). Děkuji

Zobrazit
 

Příspěvek na bydlení v době MD + ukončení PP a odstupné

Dobrý den, zaměstnavatel mne ukončil na MD podle §52 písm.a. Náleží mi odstupné v podobě tří měsíčních platů. Jsem samoživitelka s příspěvkem na bydlení. Moje otázky zní: Mám informovat o nové skutečnosti ÚP nebo až po skončení MD? Na jak dlouho se pozastavuje příspěvek na bydlení? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit
 
 

Neschopenka po celou dobu těhotenství

Dobrý den, jsem na začátku těhotenství a mám neschopenku, ráda bych se zeptala, kdybych byla na neschopence celé těhotenství, zda budu mít nárok na mateřskou, na kterou se nastupuje cca 6 týdnů před porodem? Zaměstnaná jsem 2 roky v kuse. Popřípadě jak by to bylo, kdybych nastoupila do práce po prvním trimestru, ale musela bych […]

Zobrazit
 

Těhotná ve zkušební době – nárok na mateřskou?

Dobrý den, 1. června jsem nastoupila do své první práce na plný úvazek. Jsem ve zkušební době 3 měsíců a zjistila jsem, že jsem těhotná. Chtěla bych poradit co teď dělat abych měla nárok alespoň na něco v mateřství a zda říci zaměstnavateli tuto skutečnost až po zkušební době. Předtím jsem studovala a pracovala 3 […]

Zobrazit
 

Kdy oznámit mateřskou dovolenou v zaměstnání (otec)?

Dobrý den, měl bych dotaz týkající se mateřské dovolené v případě otců, konkrétně datum kdy ji v zaměstnání oznámit abych byl chráněn (nedostal výpověď). Pokud vím, ženy mohou zaměstnavateli oznámit dopředu, kdy budou odcházet na mateřskou a od té doby jsou „chráněné“. Při nejhorším ji mohu oznámit druhý den po porodu, ale jde lze to […]

Zobrazit