Zákon o pomoci v hmotné nouzi (zákon č. 111/2006 Sb.)

Mám nárok na nějaké sociální dávky, i když žiji s rodiči?

Dobrý den, chci se zeptat, zdali mám nárok na nějaké příspěvky nebo doplatky. Na začátku měsíce jsem nastoupila do práce, ve které si vydělám necelých 6 tisíc čistého. Je to na HPP. Je mi 23 let a bydlím s rodiči. A vím, že pokud s nimi bydlím tak sociálka mi toho moc nedá. Proto se […]

Zobrazit
 
 

Dávky hmotné nouze a příjem z brigády

Dobrý den, chci se zeptat, moje kamarádka má dvě děti je samoživitelka a pobírá hmotní nouzi a příspěvek na bydlení její 17 letá dcera si chce přivydělat brigádou při škole. Může a kolik? Děkuji za odpovědi.

Zobrazit
 

Dosáhnu na nějaké dávky?

Mám dotaz, jsem vdaná, s manželem nežijí již 5 let, je v zahraničí. Máme spolu dceru, bude ji 7. Mam ji ve své péči určené soudem i alimenty 3 tisíce. Momentálně bydlím s přítelem, ale situace je neúnosná a musím odejít. Hledám si bydlení. Bydlím ve městě s 90 tis. Obyvateli. Mam insolvenci, čistý plat […]

Zobrazit
 
 

Mám nepracovní úraz, který se mi stal v době, kdy jsem byl veden na ÚP

Dobrý den, stal se mi těžký nepracovní úraz v době, kdy se byl veden na ÚP. Bohužel nemám odpracovaný rok, což znamená, že nemám nárok na podporu od ÚP. Mám šanci na nějaký příspěvek třeba hmotné nouze?? přece z něčeho žít musím ne?? děkuji za odpověď

Zobrazit
 

Životní minimum po skončení podpory

Dobrý den, tímto měsícem mi konci podpora, sociální dávku mi doplácejí 2.100. Údajně jdou dávky měsíc pozadu. Mne však trápí, že příští měsíc budu pouze na hmotné nouzi 2.100 Kč. Neměla bych dostat celé životní minimum. Jsem samoživitelka. děkuji za radu

Zobrazit
 

Posuzování osob ve společné domácnosti

Dobrý den, Můj dotaz se týká mého bratra ,který se ke mě nastěhoval před půl rokem ,protože mu město zrušilo ubytování na ubytovně. Pobíral částku hmotné nouze 3 400 Kč. V měsíci únoru mu neposlali dávku a teď po nás chtějí naše majetkové poměry a výdělky od manžela. Chtěla bych vědět jestli na to mají […]

Zobrazit