Zákon o státní sociální podpoře – č. 117/1995 Sb.

Porodné – počítá se jako příjem výplata nebo to co dostanu na účet?

Dobrý den, termín porodu mám teď v březnu, takže do žádosti budu dokládat příjmy za prosinec, listopad a říjen. Chci se zeptat, zda dokládám výplatu za říjen, listopad a prosinec (tedy tu, která přišla už v lednu na účet), nebo zda dokládám výplatu, která byla fyzicky na účtu v říjnu, listopadu a prosinci. Děkuji za […]

Zobrazit
 
 

Porodné a jaké jsou podmínky?

Dobrý den, až stydím se to zde napsat, ale jsem od cca 2014 nezaměstnán, nejsem ani veden na UP a zdravotní si platím se zpožděním sám. Mám občanské sdružení a nějaké maličké příjmy na činnost formou daru od lidí. Našetřeno jsem měl z dřívějška a z toho žiji atd. No, ale sdružení se nerozjelo dle […]

Zobrazit
 

Je možné jednorázové čerpání rodičovského příspěvku?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné čerpat rodičovský příspěvek třeba na rok dopředu. Znám několik rodin pravda všechny romské tak nevím, jestli to není podmínkou, které dostali jednorázově 220 000kč a nebo třeba na rok dopředu. Předem děkuji za radu

Zobrazit
 
 

Nárok na porodné – dítě dáno k adopci

Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na porodné, i když sem musela dát miminko k adopci. A před porodem jsem byla nezaměstnaná. Žiju s přítelem, který zaměstnaný je. Jen bych chtěla vědět co teď. Děkuji

Zobrazit
 

Srovnatelné náklady u příspěvku na bydlení

Dobrý den, volala jsem na ÚP a ptala jsem se, co se všechno započítává do nákladů, ke kterým se přihlíží při žádosti příspěvku na bydlení. Bylo mi řečeno, že elektřina, voda, plyn, vytápění, odvoz odpadu. Volala jsem opět, jelikož jsem se dočetla, že se započítávají také srovnatelné náklady dle nějaké tabulky a paní mi řekla, […]

Zobrazit
 

Jaké osoby se počítají pro příspěvek na bydlení

Dobrý den, prosím Vás, pobírám příspěvek na bydlení, mám trvalé bydliště i s mou dcerou a mám tu hlášenou ještě jednu osobu na městském úřadu, ale nemá tu trvalé bydliště tak že příjmy dávám jen s dcerou, protože tu jsme trvale hlášeni, ale za tu třetí osobu příjmy nedávám. Nedopouštím se něčeho nesprávného, když jsme […]

Zobrazit