Zákon o veřejném zdravotním pojištění (číslo 48/1997 Sb.)

Zdravotní pojištění po skončení rodičovské

Dobrý den, ještě jednou se na vás obracím se žádostí o odpověď. Synovi budou čtyři roky 1. 12. 2020, do té doby pobírám rodičovský příspěvek. Pracovní poměr jsem ukončila dohodou ve třech letech syna, když mi nepovolili v práci neplacené volno do synových čtyř let. Potřebovala bych vědět, zda si budu muset platit zdravotní pojištění […]

Zobrazit
 
 

Kdo platí zdravotní pojištění za studenta

Dobrý den, Přišel mi dopis ze Zdravotní oborové pojišťovny, že od 1. 9. 2017 až do teď neví, kdo je mým plátcem zdravotního pojištění. Od 1. 9. 2017 jsem studentem Nástavbového studia a domníval jsem se, že toto má na starost škola (zařídit platbu zdravotního). Chci se vás tedy zeptat, stačí, když zajdu na OZP […]

Zobrazit
 

Nemocenská když mám dluh u zdravotní pojišťovny

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na nemocenskou, pokud mám dluh u zdravotní pojišťovny, který splácím. Jsem zaměstnaná, smlouvu mám do konce roku, ale nyní jsem nastoupila na nemocenskou z důvodu rizikového těhotenství. Děkuji

Zobrazit
 
 

Vyřazení z Úřadu práce z důvodu nedodržení termínu návštěvy

Dobrý den, dcera pobírá částečný invalidní důchod v I. skupině. Nedodržela termín návštěvy na UP a ten jí vyřadil z evidence a musí si sama hradit zdravotní pojištění. Za jakou dobu se může znovu přihlásit a jaká je výše zdravotního pojištění? Nikde nepracuje. Děkuji

Zobrazit
 

Vyřazení z evidence na UP a zdravotní pojištění

Dobrý den. Od 12. 10. jsem zaměstnancem, ale do té doby jsem byla na UP a chodila na brigády. Jenže jsem si za těch 11 dní v říjnu vydělala více peněz než je možné pro evidenci na UP. Na pojišťovně mám nahlášeno, že jsem zaměstnaná od 12. Ale na UP mě vyřadili již ke konci […]

Zobrazit
 

Sociální pojištění – working holiday vízum na rok do zahraničí

Dobrý den, rád bych se zeptal. Když odjedu na working holiday vízum na rok do zahraničí, musím platit sociální pojištění nebo jen stačí odhlásit?

Zobrazit