Změny rodičovský příspěvek od 1.1.2024

Zvýšení rodičáku když ho mám na 4 roky

Dobrý den, prosím o radu. Jsem na rodičáku, synovi jsou tři roky a jsem znovu těhotná. Rodičák mam na čtyři roky. Je možnost teď dobu rodičáku zkrátit a zvýšit tím částku rodičovského příspěvku? Děkuji moc za odpověď

Zobrazit
 
 

Rodičovský příspěvek – otec dítěte je OSVČ

Dobrý den, v srpnu 2018 budu nastupovat na rodičovský příspěvek, dnem porodu dítěte, na PMM nárok nemám, otec dítěte (nejsme manželé), podniká jako OSVČ. Sociální a nemocenské pojištění platil, je možné si díky němu vybrat tříletou variantu 7600/měsíčné, i když doma s dítětem budu já? Popřípadě, co budeme k tomu potřebovat, ať si to můžeme […]

Zobrazit
 

Dočerpání rodičovské dávky před narozením druhého dítěte

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zdali je možné si zažádat o vyplacení zbytku rodičáku. Čekám v brzké době druhé dítě a rodičák mi vychází do května ale, jelikož budu za chvíli rodit, tak mi ty dva zbylé měsíce, co bych měla ještě vyčerpat, utečou. Je nějaká možnost o vyplácení této dávky zažádat? děkuji za […]

Zobrazit
 
 

Kdy mám nárok na vyplacení mateřské dovolené

Dobrý den, jsem po rodičovské dovolené (malý měl 3roky). Měla jsem práci, ale na konci zkušební doby jsme podepsali dohodu o ukončení. Teď jsem na čerstvě na ÚP. Hledám si nové místo, ale moc se mi nedaří kvůli omezené pracovní době. Chtěli bychom ještě jedno dítě. Chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplacení […]

Zobrazit
 

Mateřská dovolená u druhého dítěte nebo rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Pobírám rodičovský příspěvek na první dítě (1,5 let), při něm jsem nastoupila na částečný úvazek do zaměstnání a znovu otěhotněla, vracím se tedy na rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele, ale bylo mi sděleno, že budu mít znovu nárok i na mateřskou dovolenou. Je to pravda? A bude vadit, že jsem 9 měsíců znovu pracovala, […]

Zobrazit
 

Dočerpání rodičovského příspěvku najednou, před narozením druhého dítěte?

Dobrý den, jsem již 1 rok na RD se synem a nyní jsem opět těhotná. Zajímalo by mě, jestli lze zbytek RP vybrat najednou, nebo lze pouze navýšit na částku 11500 Kč a po porodu druhého dítěte zbytek propadne státu. Někde jsem totiž četla, že poslanci schválili výběr RP najednou, již ale nemohu nikde dohledat, […]

Zobrazit