Změny sociální dávky 2024

Těhotná bez práce – na co mám nárok?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na nějaký peněžitý příspěvek. Jsem v 6 měsíci těhotenství a bez práce. Bydlím teď s přítelem, ale na všechny poplatky nám jeho výplata nestačí. Děkuji

Zobrazit
 
 

Na jaké sociální dávky mám nárok?

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat, na které sociální dávky mám nárok? Bydlím se synem (v říjnu mu budou 4 roky) a přítelem v nájemním bytě. Já a syn zde máme trvalý pobyt. Přítel není uveden v nájemní smlouvě ani nikde hlášen, že s námi bydlí. Momentálně se nahlásil na úřad práce a nemá nárok […]

Zobrazit
 

Vyloučení z okruhu společně posuzovaných osob pro nárok na sociální dávky

Dobrý den, pro přídavky na dítě a zvýšení příspěvku na péči o 2000 Kč dokládám příjmy manžela a dcery za předchozí čtvrtletí. Já nepracuji, starám se o postiženého syna. Dcera studuje vysokou školu, zároveň pracuje, nyní bydlí s přítelem v pronajatém bytě, trvalé bydliště má stále u nás. Musím i nadále dokládat její příjmy, když […]

Zobrazit
 
 

Mám nárok na ošetřovné na dítě 10 let

Dobrý den, syn je na prvním stupni a 10 let mu bylo v červnu. Syn je epileptik a nemůžu ho nechávat celé dny samotného doma, když je škola zavřená. Jelikož nemám nárok na ošetřovné, když je to do 10 let dítěte. Musím teda chodit do práce. A co mám teda dělat?? Jsou i nějaké výjimky […]

Zobrazit
 

Sociální dávky pro samoživitelku s dítětem

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem samoživitelka a momentálně bydlím u své matky, jelikož majitelka se dostala do finančních problémů. Byt, který jsem si pronajímala, prodala. Jsem evidovaná na ÚP a chtěla jsem se zeptat, zda-li mám nárok na nějaké přídavky (dávky), popřípadě jestli mi sociálka nějak pomůže. U matky nemohu zůstat má malý […]

Zobrazit
 

Zvýšení rodičáku když ho mám na 4 roky

Dobrý den, prosím o radu. Jsem na rodičáku, synovi jsou tři roky a jsem znovu těhotná. Rodičák mam na čtyři roky. Je možnost teď dobu rodičáku zkrátit a zvýšit tím částku rodičovského příspěvku? Děkuji moc za odpověď

Zobrazit