Výpočet podpory v nezaměstnanosti ve zkušební době

Dobrý den

měl jsem dotaz ohledně výpočtu podpory v nezaměstnanosti, ale neuvedl jsem některé okolnosti, které mě zajímaly takže zkráceně – dám výpověď ze zaměstnání, nastoupím do jiného a po měsíci ukončím nové zaměstnání ve zkušební době.

Jaká výše podpory mi bude přiznána, myslím tím v % z předešlých výdělků, tedy 2 měsíce 65%, 2 měsíce 50% a poté 45% nebo po celu dobu 45% ?

děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jaroslav F., 10.02.2016 13:51
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 12.02.2016 v 15:21 napsal/a:

Dobrý den,

Ke „krácení“ výše podpory v nezaměstnanosti dochází především v případech, kdy je dána výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnavatele z důvodu hrubého porušení předpisů. Dále pak pokud dává výpověď ze zaměstnání bez „vážných“ důvodů, nebo pokud dojde k dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem opět bez Vážného důvodu.

Velmi zjednodušeně – během zkušební doby v zásadě „nemůžete dostat výpověď, ani ji dát“. Ukončení pracovního poměru ve zkušební době, je specifická situace.

Obecně, zkušební doba je brána právě tak, jak se jmenuje. Jako zkušební období, během kterého si jak zaměstnanec, tak i zaměstnavatel může vyzkoušet, „jak to bude fungovat“.

I z toho důvodu ve zkušební době není žádná výpovědní doba apod. Je to prostě zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Z toho důvodu tedy ani nedochází ke krácení podpory v nezaměstnanosti a nárok na ni je pak ve „standardní výši“ tedy:

  • první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %
  • další 2 měsíce podpůrčí doby 50 %
  • zbývající podpůrčí dobu 45 %
 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Podpora 2016:

Znovu přihlášení na ÚP

-

Dobrý den, byla jsem zaregistrovaná na ÚP, potom jsem si našla práci, ale po 3 měsících jsem z práce odešla. Když se půjdu na ÚP znovu zaregistrovat, musím s sebou mít zápočtový list nebo něco jiného? Doma jsem již 3 týdny, za tu dobu si budu muset zaplatit zdravotní pojištění sama? Děkuji

Zobrazit odpověď

Konec RD a ukončení pracovního poměru

-

Dobrý den, 25.3. mi končí RD a tudíž bych se měla vrátit do zaměstnání. Zaměstnavatel ale nejen že pro mne nemá práci, ale také změnil místo podnikání. Nemá tedy problém s tím, dát mi výpověď s uvedením §52. Vím tedy, že mi od prvního následujícího měsíce poběží dvouměsíční výpovědní lhůta a po ní bych měla […]

Zobrazit odpověď

Životní minimum po skončení podpory

-

Dobrý den, tímto měsícem mi konci podpora, sociální dávku mi doplácejí 2.100. Údajně jdou dávky měsíc pozadu. Mne však trápí, že příští měsíc budu pouze na hmotné nouzi 2.100 Kč. Neměla bych dostat celé životní minimum. Jsem samoživitelka. děkuji za radu

Zobrazit odpověď

Registrace na UP po RD

-

Dobrý den, v dubnu 2016 mi končí rodičovská dovolená a chtěla bych se ihned poté (do 3 dnů) zaregistrovat na UP. Do zaměstnání, ale mohu nastoupit až od září, protože od září začne syn navštěvovat školku. Je možné, že mě UP vůbec nezaregistruje neboť je zjevné, že po dobu 5 měsíců, tedy do září (co […]

Zobrazit odpověď