Výpočet podpory v nezaměstnanosti ve zkušební době

Dobrý den

měl jsem dotaz ohledně výpočtu podpory v nezaměstnanosti, ale neuvedl jsem některé okolnosti, které mě zajímaly takže zkráceně – dám výpověď ze zaměstnání, nastoupím do jiného a po měsíci ukončím nové zaměstnání ve zkušební době.

Jaká výše podpory mi bude přiznána, myslím tím v % z předešlých výdělků, tedy 2 měsíce 65%, 2 měsíce 50% a poté 45% nebo po celu dobu 45% ?

děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jaroslav F., 10.02.2016 13:51
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 12.02.2016 v 15:21 napsal/a:

Dobrý den,

Ke „krácení“ výše podpory v nezaměstnanosti dochází především v případech, kdy je dána výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnavatele z důvodu hrubého porušení předpisů. Dále pak pokud dává výpověď ze zaměstnání bez „vážných“ důvodů, nebo pokud dojde k dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem opět bez Vážného důvodu.

Velmi zjednodušeně – během zkušební doby v zásadě „nemůžete dostat výpověď, ani ji dát“. Ukončení pracovního poměru ve zkušební době, je specifická situace.

Obecně, zkušební doba je brána právě tak, jak se jmenuje. Jako zkušební období, během kterého si jak zaměstnanec, tak i zaměstnavatel může vyzkoušet, „jak to bude fungovat“.

I z toho důvodu ve zkušební době není žádná výpovědní doba apod. Je to prostě zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Z toho důvodu tedy ani nedochází ke krácení podpory v nezaměstnanosti a nárok na ni je pak ve „standardní výši“ tedy:

  • první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %
  • další 2 měsíce podpůrčí doby 50 %
  • zbývající podpůrčí dobu 45 %
 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Podpora 2016:

Co mám dělat po skončení rodičovské dovolené?

-

Dobrý den, po ukončení střední školy jsem v září nastoupila na úřad práce, kde jsem brzy zjistila, že jsem těhotná. Tudíž jsem nestihla najít zaměstnání a po porodu jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou, dostávám rodičovský příspěvek na 3 roky (po skončení RD se nemám kam vrátit do zaměstnání). S manželem se rozmýšlíme nad druhým dítětem. […]

Zobrazit odpověď

Přihlášení po rodičovské dovolené na UP a nárok na podporu

-

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a od února 2017 mám nastoupit do práce, ale budu se stěhovat, ještě nevím kam pořádně, a jsem stále zaměstnána, ale musím dat výpověď, protože nemůžu dojíždět. Budu mít nárok na nějakou podporu od úřadu práce?

Zobrazit odpověď

Těhotenství a práce v zahraničí

-

Krásný dobrý den. Pracuji momentálně mimo Českou Republiku, ale budu se vracet. Zjistila jsem, že jsem těhotná. Pokud se přihlásím na pracovní úřad, mám možnost dostat nějakou podporu v nezaměstnanosti? A na jak dlouho? Dohromady pracuji 3 roky. 2 roky jsem pracovala v Čechách a teď rok v zahraničí. Předem děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Musím jít na úřad práce po skončení zaměstnání?

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se musím hlásit na úřad práce, pokud jsem skončila ve stávajícím zaměstnání (24.11), a od 1.12 nastupuju do nového zaměstnání. Budu jsi muset platit něco sama? (Sociální, zdravotní) Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď