Výpočet podpory v nezaměstnanosti ve zkušební době

Dobrý den

měl jsem dotaz ohledně výpočtu podpory v nezaměstnanosti, ale neuvedl jsem některé okolnosti, které mě zajímaly takže zkráceně – dám výpověď ze zaměstnání, nastoupím do jiného a po měsíci ukončím nové zaměstnání ve zkušební době.

Jaká výše podpory mi bude přiznána, myslím tím v % z předešlých výdělků, tedy 2 měsíce 65%, 2 měsíce 50% a poté 45% nebo po celu dobu 45% ?

děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jaroslav F., 10.02.2016 13:51
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 12.02.2016 v 15:21 napsal/a:

Dobrý den,

Ke „krácení“ výše podpory v nezaměstnanosti dochází především v případech, kdy je dána výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnavatele z důvodu hrubého porušení předpisů. Dále pak pokud dává výpověď ze zaměstnání bez „vážných“ důvodů, nebo pokud dojde k dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem opět bez Vážného důvodu.

Velmi zjednodušeně – během zkušební doby v zásadě „nemůžete dostat výpověď, ani ji dát“. Ukončení pracovního poměru ve zkušební době, je specifická situace.

Obecně, zkušební doba je brána právě tak, jak se jmenuje. Jako zkušební období, během kterého si jak zaměstnanec, tak i zaměstnavatel může vyzkoušet, „jak to bude fungovat“.

I z toho důvodu ve zkušební době není žádná výpovědní doba apod. Je to prostě zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Z toho důvodu tedy ani nedochází ke krácení podpory v nezaměstnanosti a nárok na ni je pak ve „standardní výši“ tedy:

  • první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %
  • další 2 měsíce podpůrčí doby 50 %
  • zbývající podpůrčí dobu 45 %
 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Podpora 2016:

Evidence na UP nebo osoba pečující o dítě?

-

Dobrý den, prosím o radu, zda je pro mě výhodnější po skončení rodičovské dovolené a podání výpovědi v zaměstnání se nahlásit na ÚP, protože dítě nemá školku a tudíž se o něj musím starat nebo na VZP, jako osoba pečující o dítě do 7 let věku. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Můžu se i […]

Zobrazit odpověď

Mám nárok na přídavky na bydlení?

-

Dobrý den, letos jsem dostudovala VŠ (je mi 24 a již mám pouze matku, která žije z vdovského důchodu) a nastoupila do první práce, kde jsem ale ve tříměsíční výpovědní lhůtě na vlastní žádost pracovní poměr ukončila. Mezitím jsem si ale stihla v bytě, ve kterém jsem v nájmu zřídit trvalé bydliště. Takže když teď […]

Zobrazit odpověď

OSVČ – nárok na podporu v nezaměstnanosti, nárok na PPM a RP

-

Dobrý den, mám dotaz ohledně své momentální situace. V současné době jsem OSVČ a zároveň jsem těhotná. Každý měsíc (již od roku 2013) si hradím dobrovolné nemocenské pojištění – tím pádem bych měla mít nárok na PPM a RP. Chtěla bych se zeptat na pár otázek: 1)V případě, že se rozhodnu ukončit SVČ a zaregistruji […]

Zobrazit odpověď

Podpora z úřadu práce

-

Byla jsem na podpoře úřadu práce 8 měsíců. Pak jsem nastoupila do práce a chci dát po 6 měsících výpověď. Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Zobrazit odpověď