Výpočet podpory v nezaměstnanosti ve zkušební době

Dobrý den

měl jsem dotaz ohledně výpočtu podpory v nezaměstnanosti, ale neuvedl jsem některé okolnosti, které mě zajímaly takže zkráceně – dám výpověď ze zaměstnání, nastoupím do jiného a po měsíci ukončím nové zaměstnání ve zkušební době.

Jaká výše podpory mi bude přiznána, myslím tím v % z předešlých výdělků, tedy 2 měsíce 65%, 2 měsíce 50% a poté 45% nebo po celu dobu 45% ?

děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Jaroslav F., 10.02.2016 13:51
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 12.02.2016 v 15:21 napsal/a:

Dobrý den,

Ke „krácení“ výše podpory v nezaměstnanosti dochází především v případech, kdy je dána výpověď ze zaměstnání ze strany zaměstnavatele z důvodu hrubého porušení předpisů. Dále pak pokud dává výpověď ze zaměstnání bez „vážných“ důvodů, nebo pokud dojde k dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem opět bez Vážného důvodu.

Velmi zjednodušeně – během zkušební doby v zásadě „nemůžete dostat výpověď, ani ji dát“. Ukončení pracovního poměru ve zkušební době, je specifická situace.

Obecně, zkušební doba je brána právě tak, jak se jmenuje. Jako zkušební období, během kterého si jak zaměstnanec, tak i zaměstnavatel může vyzkoušet, „jak to bude fungovat“.

I z toho důvodu ve zkušební době není žádná výpovědní doba apod. Je to prostě zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Z toho důvodu tedy ani nedochází ke krácení podpory v nezaměstnanosti a nárok na ni je pak ve „standardní výši“ tedy:

  • první 2 měsíce podpůrčí doby 65 %
  • další 2 měsíce podpůrčí doby 50 %
  • zbývající podpůrčí dobu 45 %
 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Podpora 2016:

Co po rodičovské, když mi dítě nevezmou do školky

-

Dobrý den, Mám dvojčata, kterým budou v únoru tři roky. Bydlím ve městě, kde se do školky bere jenom v září. Zaměstnavatel mi řekl, že my neplacené volno nedá, tudíž si nemůžu mateřskou prodloužit ani na čtyři roky. Nemám babičky, ani tetičky ani kamarádky, prostě nikoho, kdo by my děti hlídal. Jsem samoživitelka, mám jenom […]

Zobrazit odpověď

Podpora v nezaměstnanosti po skončení rodičovské dovolené

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně podpory v nezaměstnanosti. V červnu r. 2014 jsem řádně ukončila studium na VOŠ, tehdy už jsem byla těhotná (3. měsíce) nepracovala jsem, pouze brigádně. V lednu 2017 mi končí mateřská, a pokud nenastoupím do práce (plánujeme další miminko, ale s tím, že by mateřská nenavazovala na ukončenou mateřskou […]

Zobrazit odpověď

Příspěvek (dávky) po vyčerpání podpory v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, potřebuji poradit, zda existuje nějaký příspěvek či dávka, kterou člověk může pobírat po vyčerpání podpory v nezaměstnanosti, v případě, že si do doby vyčerpání podpory nenajde zaměstnání? A případně jaké jsou podmínky? Tohle je bohužel můj případ. Jsem invalidní důchodce 3. stupeň nicméně za určitých podmínek pracovat můžu a pracovala jsem. Potom co […]

Zobrazit odpověď

Znovu přihlášení na ÚP

-

Dobrý den, byla jsem zaregistrovaná na ÚP, potom jsem si našla práci, ale po 3 měsících jsem z práce odešla. Když se půjdu na ÚP znovu zaregistrovat, musím s sebou mít zápočtový list nebo něco jiného? Doma jsem již 3 týdny, za tu dobu si budu muset zaplatit zdravotní pojištění sama? Děkuji

Zobrazit odpověď