DPČ a nemocenská (brigáda z domu)

Dobrý den,

byl jsem zaměstnán na HPP. Pak jsem onemocněl (pohybový aparát) a během PN jsem si našel brigádu z domu na dohodu o pracovní činnosti, ze které odvádím sociální pojištění.

Následně jsem byl propuštěn. Nyní jsem tedy na PN a zároveň mám brigádu na DPČ. Je toto v pořádku? Nebo jak bych to měl nyní řešit?

Děkuji.

Dotaz poslal/a: Martin, 21.09.2020 19:45
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 29.09.2020 16:15 napsal/a:

Dobrý den,

přijde mi zvláštní, že jste byl propuštěn během pracovní neschopnosti. V době, kdy jste na neschopence na nemocenské, jste v ochraně, kdy vám zaměstnavatel nemůže dát výpověď. Viz paragraf 53, zákoník práce (zákon číslo 262/2006 Sb.):

§ 53

(1) Zakazuje se dát zaměstnanci výpověď v ochranné době, to je 

a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení; při onemocnění tuberkulózou se tato ochranná doba prodlužuje o 6 měsíců po propuštění z ústavního ošetřování,

Ukončení pracovního poměru, během pracovní neschopnosti je možné jen v případě, že jste ve zkušební době, nebo když je pracovní poměr ukončen dohodou nebo v případě, že byste měl pracovní poměr na dobu určitou. Nebo pokud by docházelo k zániku zaměstnavatele (a podobných, specifických případech).

Určitě ale během neschopenky nemůžete dostat výpověď ze zaměstnání, v klasickém slova smyslu.

Co se týká práce na DPČ v době, kdy jste v pracovní neschopnosti, tak zde nemusí být žádný rozpor. I v době, kdy jste na neschopence, můžete vykonávat nějakou jinou práci na DPP nebo DPČ nebo třeba podnikat jako OSVČ.

Během pracovní neschopnosti, v době kdy čerpáte náhradu mzdy (prvních 14 dní) nebo nemocenské dávky (od 15 dne pracovní neschopnosti), nesmíte pouze vykonávat stejné zaměstnání, jako je to, na základě kterého vám vzniká nárok na nemocenskou.

Není tedy možné být na neschopence, čerpat nemocenské dávky, a při tom dále pro stejného zaměstnavatele pracovat, třeba v režimu „home-office“.

Je ale možné vykonávat nějakou jinou práci (teoreticky i pro stejného zaměstnavatele, častěji však pro jiného).

Mnoho lidí, má k hlavnímu zaměstnání i nějakou další práci. Často třeba z domu nebo jinou formou. A tu je možné dále vykonávat (pokud i na jejím základě nejsou čerpány nemocenské dávky).

Pokud podmínky, pro výkon takové práce, nejsou v rozporu s omezeními danými neschopenkou, pak to není nic, co by něčemu vadilo.

Během pracovní neschopnosti (na nemocenské), musíte dodržovat především režim povolených vycházek. A také léčebný režim (omezení stanovená vaším lékařem). Pokud práce na DPČ nenarušuje tyto podmínky, pak je to zcela legální.

Pokud budete dále v pracovní neschopnosti a pobírat nemocenské dávky (na což máte nárok i po ukončení pracovního poměru), tak se pro vás v zásadě nic nemění.

Až po skončení pracovní neschopnosti, kdy byste se chtěl případně zaevidovat na Úřadu práce, jako nezaměstnaný, bude hrát DPČ nějakou roli. Po skončení pracovní neschopnosti, kdy budete nezaměstnaný, byste mohl mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud byste ale současně vykonával práci na DPČ, pak by vám nárok na podporu v nezaměstnanosti nevznikal.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

-

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo. A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek […]

Zobrazit odpověď