Mateřská dovolená na druhé dítě – práce na zkrácený úvazek

Dobrý den, mám dotaz:

S přítelem máme 2letého syna. V roce 2021, bychom chtěli zkusit další dítě.

Když jsem porodila syna, tak mi v zaměstnání skončila pracovní smlouva na dobu určitou. Už nějakou dobu během mateřské, si ale chodím přivydělávat jako pokladní. Mám zkrácený úvazek a smlouvu mám na dobu neurčitou.

Měla bych nárok na nějakou mateřskou a rodičák?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Pavlína Š., 29.12.2020 9:17
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 29.12.2020 15:32 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud během „rodičovské“ pracujete v nějakém zaměstnání (zkrácený úvazek), pak by za vás zaměstnavatel měl odvádět běžné odvody (sociální, zdravotní a nemocenské pojištění).

Pouze v případě, že by to byla práce na DPP s příjmem do 10 000 Kč, nebo práce na DPČ s příjmem do 3000 Kč (v roce 2021 do 3500 Kč), by za vás zaměstnavatel tyto odvody neplatil.

Při práci na zkrácený úvazek, by vám tedy měla vznikat účast na nemocenském pojištění. Pokud budete takto pracovat alespoň 270 kalendářních dní, před případným začátkem druhé mateřské (PPM na druhé dítě), pak byste měla mít nárok na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství) i u druhého dítěte.

Podmínkou je právě účast na nemocenském pojištění, v minimální délce 270 kalendářních dní, za poslední dva roky. A dále to, že v době začátku PPM (6-8 týdnů před porodem), budete stále zaměstnána, nebo případně v ochranné době.

Výpočet mateřské na druhé dítě, by v tomto případě vycházel z příjmu, který nyní máte jako pokladní na zkrácený úvazek.

Po skončení mateřské (PPM), byste měla nárok na rodičovský příspěvek. Na ten byste ostatně měla nárok, i kdybyste nyní s prvním dítětem nikde nepracovala.

Rodičovský příspěvek, je v roce 2021 ve výši 300 000 Kč na jedno dítě, nebo 450 000 Kč na dvojčata (či více narozených dětí).

U rodičovského příspěvku byste si pak mohla zvolit měsíční částku ve výši 30ti násobku PPM za jeden den. Pokud byste měla jen velmi nízkou mateřskou (nevím kolik si vyděláte na tom zkráceném úvazku), pak by to případně bylo do 10 000 Kč měsíčně.

Pokud nyní pracujete na zkrácený úvazek a vzniká vám tak účast na nemocenském pojištění, tak pro vás platí stejné podmínky, jako pro jakéhokoliv jiného zaměstnance. Měla byste tedy podle všeho mít nárok na mateřskou (PPM), i u druhého dítěte. Jen výše mateřské nemusí být moc velká (záleží na tom, jaké jsou vaše příjmy v aktuálním zaměstnání).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Výpověď v práci a čerpání rodičovského příspěvku – mám nárok na podporu?

-

Dobrý den, Po RD jsem nastoupila den po 3. narozeninách dcery do zaměstnání. Po 1,5 měsíci jsme se dohodli se zaměstnavatelem, na výpovědi dohodou. Hledám si nové zaměstnání. Můžu se nahlásit na ÚP do doby, než si ho najdu? Budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti 45%? Nebo mi úřad řekne, že jelikož čerpám rodičovský […]

Zobrazit odpověď

Těhotenství – ukončení zaměstnání dohodou a neschopenka

-

Dobrý den, mám měsíc po zkušební době a se svým zaměstnavatelem jsme se dohodli, že koncem května odejdu z práce na dohodu. Že ukončím pracovní poměr. Měla jsem jít poslední 3 dny, ale musela jsem z práce odejít k doktorovi,  protože jsem nedávno zjistila těhotenství a začala mít problémy. Následně si mě v nemocnici nechali […]

Zobrazit odpověď

Nezaměstnaná těhotná – je možnost získat nárok na mateřskou?

-

Dobrý den, asi týden po konci v zaměstnání jsem otěhotněla, byla jsem v tu dobu registrovaná na ÚP. Jako těhotnou mě dosud nikdo nezaměstnal, nyní jsem již v 5. měsíci. Je možnost získat nárok na mateřskou, pokud bych si odteď hradila zdravotní pojištění sama? Obávám se totiž, že zaměstnání již nezískám a bohužel nemáme ve […]

Zobrazit odpověď

Peněžitá pomoc v mateřství – ochranná doba po výpovědi ze zaměstnání

-

Dobrý den, situace se má tak, že s manželem plánujeme v blízké době miminko. Bohužel ale firma, ve které pracuji 8 let, končí a tak mi hrozí výpověď během 14 dnů. Dočetla jsem se, že je nějaká ochranná lhůta 180 dnů. Ráda bych věděla, co to pro mne znamená, když mi to do porodu nevyjde […]

Zobrazit odpověď