Mateřská dovolená na druhé dítě – práce na zkrácený úvazek

Dobrý den, mám dotaz:

S přítelem máme 2letého syna. V roce 2021, bychom chtěli zkusit další dítě.

Když jsem porodila syna, tak mi v zaměstnání skončila pracovní smlouva na dobu určitou. Už nějakou dobu během mateřské, si ale chodím přivydělávat jako pokladní. Mám zkrácený úvazek a smlouvu mám na dobu neurčitou.

Měla bych nárok na nějakou mateřskou a rodičák?

Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Pavlína Š., 29.12.2020 9:17
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 29.12.2020 15:32 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud během „rodičovské“ pracujete v nějakém zaměstnání (zkrácený úvazek), pak by za vás zaměstnavatel měl odvádět běžné odvody (sociální, zdravotní a nemocenské pojištění).

Pouze v případě, že by to byla práce na DPP s příjmem do 10 000 Kč, nebo práce na DPČ s příjmem do 3000 Kč (v roce 2021 do 3500 Kč), by za vás zaměstnavatel tyto odvody neplatil.

Při práci na zkrácený úvazek, by vám tedy měla vznikat účast na nemocenském pojištění. Pokud budete takto pracovat alespoň 270 kalendářních dní, před případným začátkem druhé mateřské (PPM na druhé dítě), pak byste měla mít nárok na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství) i u druhého dítěte.

Podmínkou je právě účast na nemocenském pojištění, v minimální délce 270 kalendářních dní, za poslední dva roky. A dále to, že v době začátku PPM (6-8 týdnů před porodem), budete stále zaměstnána, nebo případně v ochranné době.

Výpočet mateřské na druhé dítě, by v tomto případě vycházel z příjmu, který nyní máte jako pokladní na zkrácený úvazek.

Po skončení mateřské (PPM), byste měla nárok na rodičovský příspěvek. Na ten byste ostatně měla nárok, i kdybyste nyní s prvním dítětem nikde nepracovala.

Rodičovský příspěvek, je v roce 2021 ve výši 300 000 Kč na jedno dítě, nebo 450 000 Kč na dvojčata (či více narozených dětí).

U rodičovského příspěvku byste si pak mohla zvolit měsíční částku ve výši 30ti násobku PPM za jeden den. Pokud byste měla jen velmi nízkou mateřskou (nevím kolik si vyděláte na tom zkráceném úvazku), pak by to případně bylo do 10 000 Kč měsíčně.

Pokud nyní pracujete na zkrácený úvazek a vzniká vám tak účast na nemocenském pojištění, tak pro vás platí stejné podmínky, jako pro jakéhokoliv jiného zaměstnance. Měla byste tedy podle všeho mít nárok na mateřskou (PPM), i u druhého dítěte. Jen výše mateřské nemusí být moc velká (záleží na tom, jaké jsou vaše příjmy v aktuálním zaměstnání).

 

Zařazeno v: , , , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Mateřská a rodičovská:

Zvýšení rodičovského příspěvku nad 10 000 Kč měsíčně

-

Dobrý den, manželka bude od ledna 2022, pobírat rodičovský příspěvek 10 000 Kč. My jsme chtěli navýšit měsíční splátky. Na úřadu práce nám řekly ano, musím donést od sociálky denní vyměřovací základ. Na sociálce mě to paní odmítla napsat, protože já nejsem účastník na nemocenském pojištění. Chtěl bych vás zeptat – co mam dělat??

Zobrazit odpověď

Pozdní žádost o RP – bude mi nakonec vyplacena celá rodičovská?

-

V dubnu 2021 se nám narodil syn. Do srpna jsem pobírala mateřskou. Až teď v lednu 2022 jsem požádala o rodičovský příspěvek. Bude mi nakonec vyplaceno celých 300 000 Kč nebo ne? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Docházka do školky a rodičovský příspěvek

-

Dobrý den, prosím o radu: Pobírám rodičovský příspěvek, dcera má 3 roky (nar. 12/2018). RD mám až do 08/2022, naskytla se mi však nyní možnost umístit dceru do MŠ a tedy bych mohla také hledat práci. Jak to bude s RD, budu ji nadále pobírat nebo jsou nějaká omezení pro dceru ve školce či pro […]

Zobrazit odpověď

Těhotná bez práce – na co mám nárok?

-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na nějaký peněžitý příspěvek. Jsem v 6 měsíci těhotenství a bez práce. Bydlím teď s přítelem, ale na všechny poplatky nám jeho výplata nestačí. Děkuji

Zobrazit odpověď