Pracovní doba na dobu určitou – nárok na prodloužení?

Dobrý den, pracuji na částečný úvazek jako pečovatelka v domově důchodců.

Moje první smlouva byla na 2roky, dále mi smlouvu prodloužili na další 3 roky.

Brzy mi bude končit a já se ptám, můžou mi smlouvu neprodloužit, když mám v péči a jsem samoživitelkou dvou dětí 6 a 11let? Existuje nějaká ochrana?

A mám se písemně dopředu vyjádřit, že bych chtěla smlouvu prodloužit?

Děkuji za informaci.

Dotaz poslal/a: Vanda, 15.12.2020 14:58
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 16.12.2020 12:46 napsal/a:

Dobrý den,

Pracovní poměr na dobu určitou se sjednává buď na konkrétní dobu (tj. například na 1, 2 nebo 3 roky). Nebo do nějakého konkrétního data (například o 31. 12. 2020).

Pokud se smluvní strany (zaměstnavatel a zaměstnanec) nedohodnou jinak, pak pracovní poměr na dobu určitou končí, po uplynutí sjednané doby, nebo k datu ukončení pracovního poměru, které bylo dohodnuto.

U pracovního poměru na dobu určitou, tedy není nic, jako výpovědní doba nebo třeba nárok na odstupné. Pracovní poměr na dobu určitou má pevně daný začátek a konec.

U pracovního poměru na dobu určitou, je možné jeho prodloužení – pokud jsou dodrženy zákonné podmínky.

Práce na dobu určitou může být sjednána maximálně na 3 roky, a následně může být prodloužena maximálně 2x. Tj. na dobu určitou, je možné pro jednoho zaměstnavatele pracovat maximálně 9 roků (3x3). Pak už by měl zaměstnavatel povinnost dát vám pracovní poměr na dobu neurčitou.

Viz paragraf 39, zákoník práce, zákon číslo 262/2006 Sb.:

(2) Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.

Podle toho co píšete, tak u vás by zaměstnavatel mohl případně navrhnout, ještě jedno prodloužení pracovního poměru na dobu určitou.

Na toto prodloužení ale není žádný nárok. Je to o dohodě mezi vámi a zaměstnavatelem. To, že jste samoživitelka apod., zde nehraje žádnou roli. Zákon vám nedává žádnou speciální ochranu.

Pokud se váš zaměstnavatel rozhodne neprodloužit pracovní poměr, pak skončí k datu, které bylo sjednáno (resp. po uplynutí sjednané doby). Bude to podle zákona a nemáte jak, se proti tomu bránit. To je bohužel jedna z nevýhod práce na dobu určitou.

Existuje určitá výjimka, kdy se může pracovní poměr na dobu určitou, „automaticky“ změnit na pracovní poměr na dobu neurčitou.

Pokud zaměstnanec pokračuje v práci, i po uplynutí sjednané doby, a děje se tak s vědomím zaměstnavatele, pak platí, že se začne jednat o pracovní poměr na dobu neurčitou. Viz paragraf 65, Zákoník práce, odstavec 2.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Práce na dobu určitou:

Budu mít nárok na mateřskou anebo dostanu jen rodičovský příspěvek?

-

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám odpracováno 7 let. Ve svém nynějším zaměstnání jsem od 1. července 2019, jako zástup za MD do 30. 6. 2021. Chtěla bych se zeptat, jestli budu mít nárok na „mateřskou“, kdybych ještě tento rok otěhotněla? Anebo by mi byl vyplácen rovnou rodičovský příspěvek? Bylo […]

Zobrazit odpověď

Pracovní neschopnost a smlouva na dobu určitou

-

Dobrý den, potřebovala bych něco vědět: Byla jsem zaměstnaná a měla jsem smlouvu na dobu určitou, na 1 rok. Před koncem smlouvy jsem nastoupila na neschopenku z důvodu otěhotnění. Nicméně zaměstnavatel mě nechtěl, tak mi vypršela smlouva. Ale bohužel mi tvrdil, že jsem v ochranné lhůtě, tím pádem jsem si myslela, že jsem stále zaměstnaná, […]

Zobrazit odpověď

Evidence na Úřadu práce v době, kdy jsem na nemocenské

-

Dobrý den, dne 31. 12. 2020 mi skončí můj pracovní poměr. Pracovní poměr mám na dobu určitou a zaměstnavatel se již jasně vyjádřil, že o prodloužení neuvažuje. Od 24. 11. 2020 jsem na nemocenské, a ještě minimálně jeden měsíc budu (možná i o něco déle). Musím se evidovat do tří pracovních dnů na Úřadu práce, […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská po ukončení pracovního poměru na dobu určitou

-

Dobrý den, zajímá mě, jak se vyplácí, a z čeho se počítá nemocenská? V případě, že člověk onemocní týden před ukončením smlouvy na dobu určitou, tedy v době nemocenské zaměstnanec zjistí, že mu smlouva nebyla prodloužena. Na jak dlouho může být nemocenská, zda-li se nekrátí po ochranné době a počítá se z platu i dlouhodobě? […]

Zobrazit odpověď