Jsem na nemocenské, můžu při ní vydělat na DPP?

Dobrý den,

jsem od září na dlouhodobě nemocenské. Dělala jsem úklid. Mám možnost pracovat z domů na DPP a to volat z domů (trasování COVID). Takže bych dodržovala léčebný režim. A kolik mužů si přivydělat.

Děkuji za odpověď a
Přeji hezký

Dotaz poslal/a: Jana, 18.01.2021 19:28
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 19.01.2021 16:19 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste v pracovní neschopnosti, a dostáváte nemocenské dávky, pak pouze nesmíte vykonávat zaměstnání (a mít z něj příjem), na základě kterého jsou vám poskytovány nemocenské dávky. Nebo přesněji – nesmíte vykonávat stejnou pracovní činnost, na základě které vám vznikla účast na nemocenském pojištění.

Pokud ale budete pracovat pro jiného zaměstnavatele, na základě jiné pracovní smlouvy (píšete, že budete mít dohodu DPP), tak je to zcela v pořádku. Možnost vykonávat jiné zaměstnání nebo podnikání, během pracovní neschopnosti, nijak významně omezena.

Tj. není zde žádná maximální výše příjmu, kolik byste si mohla přivydělat. Pokud si danou prací na DPP, vyděláte například 100 tisíc korun měsíčně, tak to bude dobré pro vás a ničemu to nevadí (pochopitelně pak budete odvádět příslušné daně, sociální, zdravotní pojištění, ale to jiná problematika).

Při vykonávání nějaké jiné práce/brigády/podnikání, během pracovní neschopnosti, jste omezena jen tím, že musíte dodržovat léčebný režim stanovený vaším lékařem.

Což znamená především dodržování doby povolených vycházek a případná další omezení, která váš lékař stanovil.

Pokud ale bude pracovat z domu (nebo jen v době, kdy máte povoleny vycházky), a pokud bude vykonávaná práce v souladu s vaším zdravotním stavem, tak zde už žádné další omezení není.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská – výpověď ve zkušební době, na co je nárok?

-

Dobrý den, 31. října jsem dostala výpověď ve zkušební době. Pracovala jsem jako učitelka ve školce. Hned od 1. listopadu jsem šla na nemocenskou, kterou mi radila i paní ředitelka, že se mi více oplatí, než jít na úřad práce. Předtím jsem pracovala v jedné školce 8 let, ale zpět k dotazu. Zajímá mě, jestli mi […]

Zobrazit odpověď

Náhrada mzdy za státní svátek po skončení neschopenky

-

Dobrý den, Ve čtvrtek 16. Listopadu, mi bude končit 13denní pracovní neschopnost. V pátek 17. Listopadu je státní svátek, pak víkend, a příští týden si budu brát 5 dní řádné dovolené, takže do práce nastoupím až 27. listopadu. Zajímalo by mě, jestli mám nárok na proplacení svátku, když mi to takto navazuje na neschopenku a dovolenou? […]

Zobrazit odpověď

Nárok na placenou neschopenku na ÚP po vypršení podpůrčí doby

-

Dobrý den, v posledních dvou letech se mi nasčítalo více pracovní neschopností na různé diagnózy tak, že jsem už musela žádat o prodloužení podpůrčí lhůty (byla mi prodloužena na 3 měsíce), v té době jsem vyřizovala ID, který mi byl ale zamítnut (s odkazem na nedostatečnou dobu nemocenské 10 měsíců). Je s podivem, že se […]

Zobrazit odpověď

Neschopenka v zaměstnání na HPP – možnost podnikání jako OSVČ vedlejší

-

Dobrý den, prosím Vás mám dotaz ohledně situace, když je žena nemocná z důvodu umělého oplodnění, na nemocenské je 6 měsíců, teprve nyní z důvodu různých dalších kompilacích se to teprve povedlo. A zajímá mě, když je normálně zaměstnaná na plný úvazek u zaměstnavatele a zároveň má vedlejší činnost OSVČ, zda může v době vycházek […]

Zobrazit odpověď