Jsem na nemocenské, můžu při ní vydělat na DPP?

Dobrý den,

jsem od září na dlouhodobě nemocenské. Dělala jsem úklid. Mám možnost pracovat z domů na DPP a to volat z domů (trasování COVID). Takže bych dodržovala léčebný režim. A kolik mužů si přivydělat.

Děkuji za odpověď a
Přeji hezký

Dotaz poslal/a: Jana, 18.01.2021 19:28
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 19.01.2021 16:19 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste v pracovní neschopnosti, a dostáváte nemocenské dávky, pak pouze nesmíte vykonávat zaměstnání (a mít z něj příjem), na základě kterého jsou vám poskytovány nemocenské dávky. Nebo přesněji – nesmíte vykonávat stejnou pracovní činnost, na základě které vám vznikla účast na nemocenském pojištění.

Pokud ale budete pracovat pro jiného zaměstnavatele, na základě jiné pracovní smlouvy (píšete, že budete mít dohodu DPP), tak je to zcela v pořádku. Možnost vykonávat jiné zaměstnání nebo podnikání, během pracovní neschopnosti, nijak významně omezena.

Tj. není zde žádná maximální výše příjmu, kolik byste si mohla přivydělat. Pokud si danou prací na DPP, vyděláte například 100 tisíc korun měsíčně, tak to bude dobré pro vás a ničemu to nevadí (pochopitelně pak budete odvádět příslušné daně, sociální, zdravotní pojištění, ale to jiná problematika).

Při vykonávání nějaké jiné práce/brigády/podnikání, během pracovní neschopnosti, jste omezena jen tím, že musíte dodržovat léčebný režim stanovený vaším lékařem.

Což znamená především dodržování doby povolených vycházek a případná další omezení, která váš lékař stanovil.

Pokud ale bude pracovat z domu (nebo jen v době, kdy máte povoleny vycházky), a pokud bude vykonávaná práce v souladu s vaším zdravotním stavem, tak zde už žádné další omezení není.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Neprodloužená nemocenská a žádost o invalidní důchod

-

Končí mi nemocenská 16. 5. 2023 a prodloužení mi bylo zamítnuto a navrženo, ať si požádám o invalidní důchod. To jsem udělala, ale než mi dojde rozhodnutí o ID, budu bez finančních prostředků jen s platem manžela. Potřebuji poradit jak dál. Jestli ukončit pracovní poměr i když zaměstnavatel se mnou dále počítá anebo se přihlásit […]

Zobrazit odpověď

Nárok na další nemocenskou (placenou neschopenku) po skončení podpůrčí doby

-

Dobrý den, tento měsíc mi bude končit neschopenka, která je už neplacená. A hned se mi vystaví nová z gynekologie. Když už mi skončila podpůrčí doba, ta nová neschopenka bude opět neplacená? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nemocenská a ukončení zaměstnání ve zkušební době

-

Dobrý den, když ve zkušební době ukončím zaměstnání a jsem toho času zároveň na nemocenské, kdy musím doručit ukončení zaměstnání ve zkušební době písemně zaměstnavateli? Týž den, kdy ukončím pracovní neschopnost, nebo stačí následující den? Omlouvám se, ale nemůžu to nikde dohledat. Děkuji za případnou odpověď

Zobrazit odpověď

Nárok na nemocenskou po skončení pracovního poměru ve zkušební době

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nárok na vyplácení nemocenské i po skončení pracovního poměru ve zkušební době. Zajímá mě, jestli se na to vztahuje také 7 denní ochranná lhůta, když je to ve zkušební době. K 30. 12. 2022 jsem dostala výpověď ke konci zkušební doby. Hned na začátku nového roku, od […]

Zobrazit odpověď