Jsem na nemocenské, můžu při ní vydělat na DPP?

Dobrý den,

jsem od září na dlouhodobě nemocenské. Dělala jsem úklid. Mám možnost pracovat z domů na DPP a to volat z domů (trasování COVID). Takže bych dodržovala léčebný režim. A kolik mužů si přivydělat.

Děkuji za odpověď a
Přeji hezký

Dotaz poslal/a: Jana, 18.01.2021 19:28
Bc. Jan Bárta
Bc. Jan Bárta 19.01.2021 16:19 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud jste v pracovní neschopnosti, a dostáváte nemocenské dávky, pak pouze nesmíte vykonávat zaměstnání (a mít z něj příjem), na základě kterého jsou vám poskytovány nemocenské dávky. Nebo přesněji – nesmíte vykonávat stejnou pracovní činnost, na základě které vám vznikla účast na nemocenském pojištění.

Pokud ale budete pracovat pro jiného zaměstnavatele, na základě jiné pracovní smlouvy (píšete, že budete mít dohodu DPP), tak je to zcela v pořádku. Možnost vykonávat jiné zaměstnání nebo podnikání, během pracovní neschopnosti, nijak významně omezena.

Tj. není zde žádná maximální výše příjmu, kolik byste si mohla přivydělat. Pokud si danou prací na DPP, vyděláte například 100 tisíc korun měsíčně, tak to bude dobré pro vás a ničemu to nevadí (pochopitelně pak budete odvádět příslušné daně, sociální, zdravotní pojištění, ale to jiná problematika).

Při vykonávání nějaké jiné práce/brigády/podnikání, během pracovní neschopnosti, jste omezena jen tím, že musíte dodržovat léčebný režim stanovený vaším lékařem.

Což znamená především dodržování doby povolených vycházek a případná další omezení, která váš lékař stanovil.

Pokud ale bude pracovat z domu (nebo jen v době, kdy máte povoleny vycházky), a pokud bude vykonávaná práce v souladu s vaším zdravotním stavem, tak zde už žádné další omezení není.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Nemocenská po třech měsících v nové práci

-

Dobrý den, jsem třetím měsícem v zaměstnání a teď jsem po zkušební době dostal smlouvu na HPP. Rok dozadu jsem žádné jiné zaměstnání neměl. Mám horšící se psychický stav a rád bych absolvoval tříměsíční stacionář, při kterém se vystavuje pracovní neschopnost. Měl bych nárok na plnohodnotnou nemocenskou po celou dobu trvání stacionáře? Pokud ne, kolik […]

Zobrazit odpověď

Pracovní neschopnost – kdy platí ČSSZ nemocenskou?

-

Dobrý den jsem v pracovní neschopnosti od 4. 7. 2022 doposud. Můj dotaz je od kolikátého vyplácí ČSSZ nemocenskou. Od zaměstnavatele jsem dostala výplatu, která jen tak tak pokryje náklady na bydlení, mohu tedy počítat s penězi již v srpnu? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Jak dlouho můžu marodit, abych poté měla nárok na podporu v nezaměstnanosti

-

Dobrý den, dostala jsem výpověď pro zrušení provozovny a cca 14 dní byla v pracovní neschopnosti. Paní doktorka mi řekla, že budu marodit dlouhodobě. Vím, že na ÚP se budu hlásit až po ukončení pracovní neschopnosti. Ale chtěla bych vědět, zda budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. U firmy jsem pracovala 3 roky a […]

Zobrazit odpověď

Pracovní neschopenka před zahájením dvouměsíční výpovědi z mé strany

-

Dobrý den, měl bych dotaz? Dne 6. 6. 2022 jsem v práci podal z mé strany výpověď z pracovního poměru tak, že dvouměsíční výpovědní lhůta mi začala běžet 1. 7. 2022 a končí 31. 8. 2022. Bohužel jsem si 27. 6. 2022 při rekreační hře nohejbalu přetrhl achilovku a jsem od toho dne v pracovní […]

Zobrazit odpověď