Kdo platí nemocenskou po skončení zaměstnání – začátek v ochranné lhůtě 7 dní

Dobrý den, potřeboval bych poradit

Dne 31. 3. 21 mi skončí pracovní poměr dohodou ze strany zaměstnavatele (dohoda o ukončení pracovního poměru – kvůli odstupnému)

Zda-li mohu nastoupit na nemocenskou v ochranné 7 denní lhůtě a kdo mi bude a pokud ano platit prvních 14 dní nemocenskou.

Děkuji

Dotaz poslal/a: René, 18.03.2021 12:51
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 19.03.2021 16:49 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud je pracovní neschopnost zahájena ještě v průběhu ochranné doby 7 kalendářních dní od skončení zaměstnání, pak máte nárok na nemocenské dávky.

To, zda bylo zaměstnání ukončeno výpovědí nebo dohodou nehraje žádnou roli. Stejně tak nehraje žádnou roli, že vám při ukončení zaměstnání vznikne nárok na odstupné (to má vliv jen na podporu v nezaměstnanosti).

Po skončení zaměstnání máte ale nárok jen na nemocenské dávky, které jsou vypláceny od 15 dne dočasné pracovní neschopnosti.

Během prvních 14 dní na neschopence, vám zaměstnavatel platí náhradu mzdy za nemoc. Pokud ale zaměstnání skončí, tak již na tuto náhradu mzdy nemáte nárok. Zaměstnavatel vám náhradu mzdy platí jen během trvání pracovního poměru. Po jeho skončení už ne.

Pokud by vám tedy neschopenka začala až v ochranné době po skončení zaměstnání, tak prvních 14 dní nic nedostanete. Budete pak dostávat až nemocenské dávky od 15 dne.

Pokud byste chtěl mít zaplaceno i prvních 14 dní neschopenky, pak byste musel pracovní neschopnost zahájit ještě v během zaměstnání. Vzhledem k datu by tam ale i tak bylo pár dní, za které byste už nic nedostal.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Ukončení neschopenky po skončeném zaměstnání a nástup do nové práce

-

Dobrý den, mám veliký dotaz… Momentně jsem na neschopence. K 30. 6. 2022 mám podepsanou výpověď (dohodou / podána z mé strany). Jelikož lékař usoudil, že bych mohla být uschopněna od 4. 7. 2022, tak nevím jak dál pokračovat (nejsem typ člověka, co marodí). Od nového měsíce  (srpen 2022) mám nastoupit na nové místo, otázka […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská v době výpovědi – nárok na nemocenské dávky

-

Dobrý den, jak je to s výpovědní lhůtou, kdy zaměstnanec dá ze svého rozhodnutí výpověď, ale před jejím uplynutím onemocní? Má nárok pobírat nemocenské dávky, i když nemoc přesáhne do doby, kdy už by neměl být zaměstnán? Děkuji

Zobrazit odpověď

Nemocenská na DPČ od sociálky a insolvence

-

Dobrý den, již dva roky pracuji na DPČ a mám 12000 Kč hrubého měsíčně. V prosinci 2021 a v lednu 2022 jsem byla na neschopence. Prosinec mi platil zaměstnavatel a leden sociálka. Od sociálky jsem měla mít zaplacených 26 dní a obdržela jsem pouze 2082Kč. Je to reálné anebo udělali chybu? Mohu případně chybu reklamovat? […]

Zobrazit odpověď

Nemocenská po ukončení podpůrčí doby

-

Dobrý den, Již v únoru mi skončila podpůrčí doba, tzn. další nárok mam po odpracovaných 190 dnech. A má teda otázka zní, když již nemam podpůrčí dobu a náhodou bych musel jít na krátkodobou nemocenskou (nemoc), budou mi vyplaceny peníze prvních 14 dnů, které platí zaměstnavatel? Jelikož podpůrčí doba se počítá od 15 dne na […]

Zobrazit odpověď