Kdo platí nemocenskou po skončení zaměstnání – začátek v ochranné lhůtě 7 dní

Dobrý den, potřeboval bych poradit

Dne 31. 3. 21 mi skončí pracovní poměr dohodou ze strany zaměstnavatele (dohoda o ukončení pracovního poměru – kvůli odstupnému)

Zda-li mohu nastoupit na nemocenskou v ochranné 7 denní lhůtě a kdo mi bude a pokud ano platit prvních 14 dní nemocenskou.

Děkuji

Dotaz poslal/a: René, 18.03.2021 12:51
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 19.03.2021 16:49 napsal/a:

Dobrý den,

Pokud je pracovní neschopnost zahájena ještě v průběhu ochranné doby 7 kalendářních dní od skončení zaměstnání, pak máte nárok na nemocenské dávky.

To, zda bylo zaměstnání ukončeno výpovědí nebo dohodou nehraje žádnou roli. Stejně tak nehraje žádnou roli, že vám při ukončení zaměstnání vznikne nárok na odstupné (to má vliv jen na podporu v nezaměstnanosti).

Po skončení zaměstnání máte ale nárok jen na nemocenské dávky, které jsou vypláceny od 15 dne dočasné pracovní neschopnosti.

Během prvních 14 dní na neschopence, vám zaměstnavatel platí náhradu mzdy za nemoc. Pokud ale zaměstnání skončí, tak již na tuto náhradu mzdy nemáte nárok. Zaměstnavatel vám náhradu mzdy platí jen během trvání pracovního poměru. Po jeho skončení už ne.

Pokud by vám tedy neschopenka začala až v ochranné době po skončení zaměstnání, tak prvních 14 dní nic nedostanete. Budete pak dostávat až nemocenské dávky od 15 dne.

Pokud byste chtěl mít zaplaceno i prvních 14 dní neschopenky, pak byste musel pracovní neschopnost zahájit ještě v během zaměstnání. Vzhledem k datu by tam ale i tak bylo pár dní, za které byste už nic nedostal.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Nemocenská:

Pracovní smlouva na dobu určitou a dlouhodobá neschopenka

-

Dobrý den chtěla bych se u vás poradit. Už delší dobu marodím a pracovní smlouvu mám na dobu určitou do konce srpna. Marodit ale budu déle. Jaké mám nároky ze strany zaměstnavatele? Musím se hlásit na pracovní úřad nebo mě po dobu neschopnosti propustit nemůžou? Nevím, na co mám nárok nebo kam se hlásit? Děkuji

Zobrazit odpověď

Neschopenka pouze na 1 HPP ze 2 HPP

-

Dobrý den, mám dotaz na to, jestli jde mít pouze neschopenku do jedné práce. Jsem těhotná a mám 2 HPP (úklid a kancelářskou činnost). Úklid mě již dost zmáhá a chtěla bych na něho neschopenku. Ale v kanceláři jsem v pohodě a jsem schopná tuto činnost vykonávat. Je tedy možné mít neschopenku jen na ten […]

Zobrazit odpověď

Nástup na mateřskou dovolenou ze dvou zaměstnání

-

Dobrý den, byla jsem zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele, u kterého jsem momentálně na rodičovské dovolené, a již rok při rodičovské dovolené pracuji u jiného zaměstnavatele. Rodičovská dovolená mi skončí ještě před nástupem na mateřskou dovolenou (cca 5 měsíců), po tuto dobu bych byla na pracovní neschopnosti (pobírala bych nemocenskou?), jelikož se jedná o fyzicky náročnou […]

Zobrazit odpověď

Výpověď během neschopenky (rizikové těhotenství)

-

Dobrý den, jsem ve zkušební době a zjistila jsem, že jsem těhotná. K práci na HPP mám ještě práci na DPČ, kterou vykonávám z domova. Aktuálně jsem na nemocenské kvůli těhotenství, kdy práci na DPČ dělám, jelikož mne nijak neomezuje. Chci se zeptat, jak by to bylo v případě, že by mne ze zaměstnání vyhodili […]

Zobrazit odpověď