Kdy se podává žádost o OČR?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli opět stačí žádost na OČR začátkem dalšího měsíce?

Byla jsem na OČR říjen – listopad, mám zažádat o nový formulář pod číslem nebo žádat přes číslo z předchozího OČR.

Do práce chodím dva dny v týdnu, ostatní dny jsem doma s dětmi, které jsou v 1. třídě.

Děkuji

Dotaz poslal/a: Lucie V., 16.03.2021 16:03
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 17.03.2021 21:14 napsal/a:

Dobrý den,

Žádost o ošetřovné, si budete vyřizovat stejně, jako tomu bylo v minulém roce. To znamená, že žádost vyplňujete na konci měsíce března, a následně ji předáte svému zaměstnavateli.

Před koncem měsíce byste ji vyplňovala jen v případě, že by omezení školní výuky skončilo dříve (což je vysoce nepravděpodobné).

A pokud bude omezení školní výuky dále pokračovat, tak další žádost vyplníte i na konci dubna atd.

Žádost o ošetřovné je možné najít na webu ČSSZ – jedná se o stejný formulář, jako během podzimu 2020. Žádost najdete zde.

Číslo žádosti si nyní vygenerujete nové. To, které jste používala na podzim 2020, bylo vztaženo k tehdejšímu případu péče o děti. Nyní se jedná o nový případ /nové omezení školní výuky), takže to bude nové číslo žádosti.

Pokud byste ale o ošetřovné žádala následně i v dubnu (nebo teoreticky i v dalších měsících, pokud by omezení kontinuálně trvalo delší dobu), tak už v dalších žádostech budete používat stejné číslo žádosti, dokud neskončí aktuální omezení školní výuky, které se vztahuje na třídy vašich dětí.

V podmínkách pro ošetřovné, se zatím od podzimu nic nezaměnilo. Tj., vše probíhá stejně, jako tomu bylo minule.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ošetřovné:

Krátkodobé střídání na OCŘ při hospitalizaci (dítě v nemocnici)

-

Manželka je delší dobu (10 dní) na OČR s hospitalizovaným synem v nemocnici. Rád bych ji krátkodobě vystřídal (1-2 dny). Je možné toto provést bez nutnosti, aby se složitě měnilo OČR – například střídáním o víkendu nebo mimo její pracovní dny?

Zobrazit odpověď

Nárok na ošetřovné – žena na RD v nemocnici

-

Dobrý den, jsem na RD s ročním dítětem a jsem momentálně hospitalizovaná. O dítě se musí postarat manžel. Má nárok na ošetřovné na dítě? Kdo ošetřovné vystavuje? Pediatr, nemocnice? Nebo má být ošetřovné přímo na mě? Děkuji

Zobrazit odpověď

Může mít babička nárok na ošetřovné – péče o dítě při mé hospitalizaci v nemocnici?

-

Dobrý den, mám dceru (3roky) a žiji s ní sama, otec zemřel. Chci se zeptat, jak je to v případě, kdy bych musela být hospitalizována a potřebovala bych, aby se o dceru starala babička, která ale pracuje? Vystaví jí někdo nějakou ,,omluvenku“ do práce, aby se mohla postarat? Nebydlí s námi v jedné domácnosti. Nebo […]

Zobrazit odpověď

Dlouhodobé ošetřovné – na co mám nárok po 90 dnech?

-

Dobrý den, mám od 10. 3. 2023 na maminku zařízeno dlouhodobé ošetřování, do práce nechodím, protože maminka má zavedený peg, a já ji musím od 7 hodin do 22 hodin, každé 3 hodiny dávat výživu, vodu, a prášky které drtím a dávám pegem. Chci se zeptat, jsem syn, mám nárok na 90 dní, ale jestli […]

Zobrazit odpověď