Kdy se podává žádost o OČR?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli opět stačí žádost na OČR začátkem dalšího měsíce?

Byla jsem na OČR říjen – listopad, mám zažádat o nový formulář pod číslem nebo žádat přes číslo z předchozího OČR.

Do práce chodím dva dny v týdnu, ostatní dny jsem doma s dětmi, které jsou v 1. třídě.

Děkuji

Dotaz poslal/a: Lucie V., 16.03.2021 16:03
Ing. Petra Měkotová
Ing. Petra Měkotová 17.03.2021 21:14 napsal/a:

Dobrý den,

Žádost o ošetřovné, si budete vyřizovat stejně, jako tomu bylo v minulém roce. To znamená, že žádost vyplňujete na konci měsíce března, a následně ji předáte svému zaměstnavateli.

Před koncem měsíce byste ji vyplňovala jen v případě, že by omezení školní výuky skončilo dříve (což je vysoce nepravděpodobné).

A pokud bude omezení školní výuky dále pokračovat, tak další žádost vyplníte i na konci dubna atd.

Žádost o ošetřovné je možné najít na webu ČSSZ – jedná se o stejný formulář, jako během podzimu 2020. Žádost najdete zde.

Číslo žádosti si nyní vygenerujete nové. To, které jste používala na podzim 2020, bylo vztaženo k tehdejšímu případu péče o děti. Nyní se jedná o nový případ /nové omezení školní výuky), takže to bude nové číslo žádosti.

Pokud byste ale o ošetřovné žádala následně i v dubnu (nebo teoreticky i v dalších měsících, pokud by omezení kontinuálně trvalo delší dobu), tak už v dalších žádostech budete používat stejné číslo žádosti, dokud neskončí aktuální omezení školní výuky, které se vztahuje na třídy vašich dětí.

V podmínkách pro ošetřovné, se zatím od podzimu nic nezaměnilo. Tj., vše probíhá stejně, jako tomu bylo minule.

 

Zařazeno v: , , , , , , , , ,

 

Další dotazy ze sekce Ošetřovné:

Má manžel nárok na paragraf na dítě během mojí rodičovské dovolené?

-

Dobrý den, čeká mě operace a hospitalizace v nemocnici. Jsem na rodičovské dovolené a mám 11ti měsíční dceru. Chci se zeptat, jak je to s čerpáním ošetřování člena rodiny? Má na ní manžel nárok, pokud já budu hospitalizovaná, budu po operaci a nebudu se moci o dceru chvíli starat? Děkuji s pozdravem

Zobrazit odpověď

Nárok na ošetřovné – dítě nad 10 let

-

Dobrý den, syn před rokem onemocněl artritidou. Do 10 let nebyl s ošetřovným problém. Nyní je mu 10 let, jak se řeší ošetřovné v tomto případě? Někdy nastanou dny, kdy není schopen vstát z postele, každý pohyb je problém. Přeci ho nemohu nechat doma samotného. Dovolenou už mám z těchto důvodů vyčerpanou. Neplacené volno nepřichází […]

Zobrazit odpověď

Krátkodobé střídání na OCŘ při hospitalizaci (dítě v nemocnici)

-

Manželka je delší dobu (10 dní) na OČR s hospitalizovaným synem v nemocnici. Rád bych ji krátkodobě vystřídal (1-2 dny). Je možné toto provést bez nutnosti, aby se složitě měnilo OČR – například střídáním o víkendu nebo mimo její pracovní dny?

Zobrazit odpověď

Nárok na ošetřovné – žena na RD v nemocnici

-

Dobrý den, jsem na RD s ročním dítětem a jsem momentálně hospitalizovaná. O dítě se musí postarat manžel. Má nárok na ošetřovné na dítě? Kdo ošetřovné vystavuje? Pediatr, nemocnice? Nebo má být ošetřovné přímo na mě? Děkuji

Zobrazit odpověď